Domaći promašivali, na kraju, da ne bi golmana Stoiljkovića, ode bod u Jagodinu!

"Zubato sunce” dočekalo je fudbalere oba tima. Bilo je očigledno da na Stadionu kraj NIšave nikome neće biti lako. Bridelo je, neki hladan vetar zavlačio se "pod kožu" Odmah ću vam reći. Radnički je u pripremama savladao Jagodinu na njenom terenu sa 6:0. Nismo smatrali da je to merilo, ali bilo je to prvo saznanje. Pre meča. Šta smo "naučili" posle utakmice?

Ironija! Verovali ili ne, Radnički je danas mogao istim ili skoro istim rezultatom da savlada  gosta.

Fudbaleri pirotskog tima su brat bratu mogli da dobiju meč sa nekih 5:1, da nije golman Piroćanaca, Mladen Stoiljković prosto neverovatno, kako je iz desnog gornjeg ugla "izvadio" loptu. Bilo je to na nekih petnaestak minuta do kraja kada su domaći vodili sa 1:0. Kakva bi to fudbalska "igrarija" bila da su gosti izjednačili i do kraja ni krivi ni dužni odneli bod.

Zbog ove odbrane Mladen Stliljković je dobio čistu "osmicu". Doduše imao je još jednu intervenciju. Nasuprot tome bila je prava umetnost kako domaći nisu pogađali mrežu "ćurana"!

Neću vam sve opisivati. Kako je pao gol?

Dobra, brza akcija po levoj strani, prebačena lopta do Nemanje Mančića na desnu, ovaj je otišao skoro do korner linije, sa desetak metara šutira, golman je stigao samo da dotakne loptu i ubaci je u mrežu. Gol je postigao Nemanja Mančić u 11. minutu za 1:0. Ovaj gol je upravo najavio ono s početka.

Promašivali su svi. Utrkivali se. U 23. minutu Stojanović kraj gola, u 26.minutu Neca Mančić šutira, golman izbacuje u korner. U 30. minutu Stojanović preko prečke, par minuta kasnije u  39. minutu Stojanovićev slobodan udarac završava u korneru, zatim Dojkićev šut glavom u  42. miutu lopta je lutala u petercu, ko sve nije šutirao od igrača u belom dresu i ko sve nije u gužvi branio. Konačno, gol aut.

U 48. minutu golman je tako izbacio loptu da je pogodio Stojanovića na šesnaestercu, lopta je završila u gol autu. Dva minuta kasnije odlična kontra Ignića, Radivojevć je mogao bolje, štoper ga je zaustavio. Radivojević je prevario štopera, samo je golman bio ispred njega, šputirao je pored desne stative. U  57.minutu Radivojević je bio sam ispred golmana ali nije uspeo da se upiše u strelce. Skoro da nije bilo moguće ne postići gol. Radivojević je loše zahvatio loptu. Možda je i golman gostiju tu dobro reagovao. Valjda su videli da domaće lopta neće, Jagodinci su se trgli, možda su i izmene uticale u preko snažnog upornog Kristijana Živkovića pokušavali ali sve nekako do šesnaesterca. Bez lopti prema golu. U 72. minutu sve je moglo da ode "u vetar". Neko od gostiju je šutirao. Svi su već videli loptu u golu, ali, kako je to Mladen Stoiljković reagovao to samo on zna.

I tako u poslednjim trenucima "frka". Vidojević menja dvojicu igrača da prođe vreme, gosti nervozni, preskaču sredinu, šalju loptu pred gol, gde Dojkić i Kamenović rešavaju sve probleme. I kraj. Radnički je pobedio sa samo 1:0. A moglo je da im se sve obije o glavu!

I to je to. Ono što nisam uspeo da vam kažem, rekao sam ili pitao Marka i njegove fudbalere. Kada preslušate, biće vam još jasnije.

Meševo 0 : 1 Pčinja
Trayal 2 : 0 Budućnost (P)
Radnički (S) 0 : 0 GFK Dubočica
Radnički (P) 1 : 0 GFK Jagodina
Sloga (L) 1 : 0 Rembas
Vlasina 1 : 0 Timočanin
OFK Brzi Brod 1 : 1 Jedinstvo (P)