Odbojkašice TENT-a u polufinalu Kupa izazivača

Odbojkašice TENT-a plasirale su se u polufinale Kupa izazivača pobedom u četvrtfinalu nad rumunskom ekipom Medžidijom rezultatom 3:0 (25:16;25:23;25:21). U prvoj utakmici, odigrano u Rumuniji, slavile su Obrenovčanke sa 3:1. Najefikasnije u pobedničkom timu bila je Saška Đurović sa14 poena, 11 je dodala Minja  Mijatović, dok se kod gošća istakla Ramona Rus sa sedam poena. Veliku podršku "energetičarkama" pružila je puna Hala sportova, sa preko 500 gledalaca.

Reakcije na najveći međunarodni uspeh obrenovacke odbojke, iz pobedničkog tabora izražavaju veliko zadovoljstvo plasmanom među četiri najbolje ekipe u ovom renomiranom evropskom takmičenju.

Trener Vladimir Vasović vidno zadovoljan izjavio je: - Očekivao sam mnogo težu utakmicu, očekivao sam da Rumunske mogu bolje. U prvom setu neke stvari su dobro rađene, tako da smo rivalke sveli na prosek, nismo im dozvolili da se razmahnu. Zadovoljan sam i čestitam ekipi i timu na odličnoj predstavi. Dugo,dugo nisam osetio na terenu takvu atmosferu i podsticaj od strane navijača, pogotovu u prvom setu.

- Zadovoljna sam i presrećna što smo se plasirale u polufinale. Mada su nam bila potrebna dva seta, igrale smo mobilno i organizovano do kraja. Posebno bih se zahvalila vernoj publici koja nas je od početka do kraja bodrili i bila vetar u leda kako bi što lakše stigle do pobede - izjavila je Jelena Stanimirović.