Kakav derbi kraj Ibra!

Junak pobede ŽKK Kraljevo - Andjela Radović u akciji

Trebalo je da bude poslednji meč u 2021. godini, ali je prvenstveni meč 13. kola srpske ženske košarkaške elite između kraljevačkih „malenih“ i ART basketa odložen zbog korona virusa koji je pogodio beogradski sastav. Tako je ovaj derbi susret bio prvi u Novoj godini i privukao je veliku pažnju. Beograđanke su počele fantastično, za tili čas su povele 9-0, ubrzo su imale i prvu dvocifrenu prednost 13-2. Posle tajm auta domaćih i ulaska u igru Bejker i Laković, Kraljevo je počelo da liči na tim sa osam vezanih pobeda. Usledila je serija 10-2 domaćih kojim su se vratile u meč. Podrška sa tribina nije izostala, nekoliko ukradenih lopti tamnopute Bejker, krenuo je šut Dragana Gobeljić i u 14. minutu „malene“ su prvi put povele 32-30. Od tog trenutka razvila se velika bitka, Kraljevo je došlo do šest poena prednosti, ali se Art basket nije predavao. Čolić je bila nerešiva enigma za domaće, uz to Beograđanke su imale sjajan skok (12 više u prvih 20 minuta) i vratile su vođstvo posle par minuta. Aleksandra Račić je postigla poene za izjednačenje 47-47 i tim rezultatom se otišlo na veliki odmor. U trećoj četvrtini domaće su promašile mnogo otvorenih šuteva dok je predavanje na terenu držala Snežana Čolić. ART basket je sve vreme bio u vođstvu,a poslednja četvrtina je bila više nego uzbudljiva. Na nešto više od tri minuta pre kraja meča, posle trojke Anje Bukvić gošće su stigle do devet poena prednosti i činilo se da je meč odlučen. Kraljevo se nije predavalo, malo sa linije penala, malo trojakama Milice Mitrović i „m alene“ su došle u poziciju da pobede. Zicer za trijumf je promašila Aleksandra Račić,a onda je sa zvukom sirene koš promašila i fantastična Čolić i ušlo se u produžetak. Opet je bolje počeo ART basket, ali su domaće čekale svoj trenutak. Ponovo Mitrović trojkom, pa neumorna Račić i omalena Anđela Radović, uz jak doprinos iskusne Gobeljić i Kraljevo je uspelo da dođe do vredne pobede 102-99. Tačku na trijumf stavila je Radović sa linije penala.

Navijači nosili do pobede - detalj sa derbi meča u kraljevačkoj "kutiji šibica"

ŽKK KRALjEVO – ART BASKET 102 – 99 (18-23, 29-24, 18-22, 21-17, 16-13)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 1000 Sudije: Kovačević (Užice), Orešković (Kačarevo), Šipka (Zemun)

ŽKK KRALjEVO: Gobeljić 21 (7 sk), Todorović 2, Bejker 9 (6 ukr. l), Račić 22 (11 sk), Nedeljković, Radović 17 (5 as), Zukanović 14, Laković 4, Biočanin, Radovanović, Mitrović 13, Janić

ART BASKET: Đoković 4 (6 sk), Vučković 2, Stefanović 18 (21 sk), Panić, Miljanić 7, Bukvić 10, Mitrović 6, Jovanović, Čolić 29 (9 sk), Đukić, Tešić, Rosić 23

Student 78 : 71 Proleter 023
Vojvodina 021 74 : 52 Vrbas Medela
Vršac 70 : 75 Partizan 1953
Duga 77 : 75 Radivoj Korać
Kraljevo 102 : 99 Art Basket
Crvena zvezda 113 : 54 SPD Radnički