Liverpul izbacio Milan iz Evrope

Fudbaleri Atletiko Madrida igraće u osmini finala Lige šampiona jer su u direktnom duelu za nokaut fazu savladali Porto u gostima 3:1 golovima Grizmana u 56. minutu, Koree u 90. i De Paula u 92. minutu. Gol za domaćina postigao je Oliveira u 96. iz jedanaesterca.

Madriđanima je na ruku išao i poraz Milana kod kuće od Liverpula od 2:1. Redsu su ranije obezbijedili prvo mjesto, a ovo im je šesta pobjeda. Milan je poveo golom Tomorija u 29. minutu, izjednačio je Salah u 36. Konačan rezultat postavio je Origi u 55. Porto ide u Ligu Evrope, dok je za Milan završena evropska turneja.

Real je pobjedom nad Interom od 2:0 u Madridu potvrdio prvo mjesto, dok gosti sa drugog čekaju žrijeb za osminu finala. Golove su postigli Kros u 17. i Asensio u 79. minutu. U toj grupi Šahtjor i Šerif iz Tiraspolja su igrali 1:1.

Ajaks je upisao i šestu pobjedu u grupi, večeras protiv drugoplasiranog Sportinga od 4:2. Dortmund je u meču bez rezultatskog značaja savladao Bešiktaš 5:0. Strijelci su bili Malen i Rojs u prvom, Rojs je pogodio i u nastavku, a ostala dva pogotka djelo su Halanda.

AC Milan 1 : 2 Liverpool
Porto 1 : 3 Atletico Madrid