Tajfun sa Konjarnika oduvao Pazarce

Sportski centar Šumice je poprište derbija poslednjeg kola prvog dela sezone. Večerašnji akteri su agresivno otvorili utakmicu, a gosti prvi dolaze u vođstvo. Posle lepe akcije napadačkog reda strelac je bio Mutavdžić u 4. minutu.

Domaći tim potom vrši korekcije u postavci igre, stvara nekoliko dobrih prilika, ali se golman gostiju Mujović istakao dobrim intervencijama. Nemoćan je ipak bio u 13. minutu kada ga je udarcem sa 10 metara savladao Ljujić i izjednačio na 1:1.

Veoma atraktivan šut i lep gol su viđeni u 16. minutu, a strelac za goste je bio Vuletić sa preko 10 metara. Bodreni svojim vernim navijačima, igrači Konjarnika 38 sekundi pre kraja ponovo dolaze do egala. Najpre je Bosnić pogodio stativu, a na odbijenu loptu najbolje je odreagovao Ristanović i smestio je u nezaštićeni deo gola.

U drugom poluvremenu se igra puno tvrđe, nema prilika za gol sve do 30. minuta kad na dodavanje Šljukića treći pogodak za Konjarnik postiže Bosnić. Pokušavali su gosti na sve načine da dođu do izjednačenja, zadnja dva minuta igraju sa golmanom-igračem, ali mogli su samo da stisnu ruku boljem rivalu. U poslednjem minutu posle akcije Bosnića i Ljujića ovaj potonji je zapečatio sudbinu Pazarcima svojim drugim, a četvrtim golom za domaće.

Konjarnik je sva četiri susreta kod kuće ove jeseni rešio u svoju korist, čak i kada je bio nominalni gost FON-u u ovoj hali i pokazao da su Šumice neosvojiva tvrđava za njihove protivnike. Sledi dvomesečna pauza i učešće reprezentacije na Evropskom prvenstvu u Holandiji od 19. januara do 6. februara, a potom nastavak Prve lige Srbije.

KONJARNIK - NOVI PAZAR 4:2 (2:2)

SALA: USC Voždovac - Šumice. GLEDALACA: 400. SUDIJE: Milić Bojan i Minić Aleksandar. STRELCI: Ljujić 13. i 40, Ristanović 20. i Bosnić 30.min (Konjarnik), Mutavdžić 4. i Vuletić 16.min (Novi Pazar). ŽUTI KARTONI: Bosnić i Ratković (Konjarnik), Vuletić (Novi Pazar).

KONJARNIK: Drndarević, Milosavljević, Ristanović, Ljujić, Šljukić - rezerve: Antić, Grujić, Ivić, Sarić, Bosnić, Stanković, Krstić, Ratković.

NOVI PAZAR: Mujović, El.Redžović, Sadović, En.Redžović, Mutavdžić - rezerve: Pantović, Vuletić, Ćorović, Kapidžija.

Loznica Grad 2018 7 : 5 Bečej 2003
Konjarnik 4 : 2 Novi Pazar
Kalča 0 : 5 Vranje
Ivanjica 1 : 0 Winter sport
Zemun Samo pravo 2 : 9 FON