Inđijci održali obećanje i vratili se na štitu iz Mitrovice

Detalj sa meča - foto: facebook.com/FK-Radnički-Sr-Mitrovica

U najavi utakmice trener Inđije, Nebojša Jandrić, je smelo izjavio da je imperativ pobeda, i jedno je ta opcija figurirala u planovima lidera. Sa reči su prešli na dela i ubedljivom pobedom u Sremskoj Mitrovici donekle ispravili propuste iz prethodna dva meča. Sudeći po prvih 45 minuta ništa nije nagoveštavao trijumf gostiju.

Kako su i očekivali, odigrali su dosta zahtevan meč protiv motivisanog domaćina i teškog terena. Shodno tome, Jandrić je odabrao formaciju koja bi odgovorila i uspešno parirala rivalu u nepovoljnim uslovima za igru. Radnički je brzim  tranzicijama stvorio par prilika, najzreliju je imao Dimitrić, ali je Čupić bio na visini zadatka.

U nastavku umesto Kneževiča ušao je Žakule i pokazaće se kasnije koliko je to značilo gostima. Utakmica je i dalje bila u egal i čekala se da neko napravi grešku i eventualno iskoristi ukazanu priliku. Ubrzo je usledio brzi napad zeleno-belih i odličan centaršut Srbijanca, na drugoj stativi Milosavljev je zatvorio prostor i pogodio gol. Domaćin nema šta da čeka, kreće još ofanzivnije, ali rival ponovo kažnjava propust i u situaciji kada Žakula poigrava Đokića, koji nesebično čeka Ignjatovića iz drugog plana, kome nije bilo teško da pogodi prazan deo gola. Trener Jandrić se pri vođstvu od 2:0 odlučio na još promena i u sistemu igre. Za konačan rezultat pobrinuo se jedan od najboljih pojedinica Đokić, i kažnjava pomalo stihijsku igru Mitrovčana.