13.11.2021 V. Jankov

Futsaleri Bečeja uknjižili četvrtu prvoligašku pobedu

Srđan Golub je bio strelac efektnog gola protiv Ivanjičana - foto: V. Jankov

Iako su igrali desetkovani neigranjem kapitena Stefana Koraća i iskusnog Milana Živića, futsaleri Bečeja 2003 su sigurnom igrom stigli do četvrte ovosezonske prvoligaške pobede. Seriju golova otvorio je u šestom minutu Boris Bodonji, posle asistencije Stanojevića. Četiri minuta kasnije, Nikola Rakić je izjednačio i tako je Sava Vadaski prvi put savladan u sezoni predsvojim navijačima posle tačno 90 minuta. U 13. minutu je teren prvo morao da napusti Zoran Arđeljan, jer je povredio koleno u jednom duelu, a onda se i Marko Novaković uhvatio za zadnju ložu i do odlaska na odmor presedeo je na klupi. Zahvaljujući majstoriji Srđana Goluba, koji je posle solo prodora po desnoj strani preciznim šutem pogodio suprotan donji ugao, Bečejci su u 15. minutu poveli sa 2:1, a dva minuta kasnije Marko Živkucin je realizovao kazneni udarac sa 10 metara i na odmor se otišlo sa dva boga prednosti u korist Bečejaca.

Ivanjičani su sve vreme koristili obojicu golmana. Đorđe Jovanović je bio na golu u fazi odbrane, a njegov imenjak Lišanin kada su imali napad, u nadi da će s igračem više u polju  anulirati vođstvo Bečejaca. Ali, rizik im se nije isplatio. Naprotiv. Iskusni i oporavljeni Novaković je u dva navrata, prvo u 24. a onda i 29. minutu, sa svoje polovine igrališta pogodio prazan gol i doveo svoj tim u vođstvo od 5:1. To je četvrta utakmica zaredom kako je Novaković dvostruki strelac. Usmiraj utakmice, gosti su preko Milovanovića, koji je najmanje proveo u igri, uspeli sa postave konačnih 5:2.

Bečej 2003 - Ivanjica 5:2 (3:1)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 250. Sudije: Ivan Biorac (Beograd) 8, Maro Majstorović (Smederevska Palanka) 8. Strelci: 1:0 Bodonji u 6, 1:1 Rakić u 10,2:1 Golub u 15, 3:1 Živkucin u 17. (10 m), 4:1 Novaković u 24, 5:1 Novaković u 29, 5:2 Milovanović u 39. minutu. Žuti kartoni: Nikolić,Đ. Lišanin, Jovanović (Ivanjica). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 8(4+4), Ivanjica 8(6+2). Igrač utakmice: Marko Novaković (Bečej 2003).

Bečej 2003: VADASKI (15 ODBRANA) 8, JOVANOVIĆ 7,5, NOVAKOVIĆ 8, GOLUB 7,5, BODONJI 7,5, Andrić -, Živkucin 7,5, Stanojević 7, Ćulum 7, Božičić -, Radosavljev -, Arđeljan 7.

Ivanjica: Đ. JOVANOVIĆ (12 odbrana) 7,NIKOLIĆ 6, VASILJEVIĆ 6, RAKIĆ 6,5, G. LIŠANIN 6, Đ. Lišanin (3 odbrane) 6,5, Milovanović 6, Kolaković 6, D. Jovanović 6,5, Vukašinović 6.

Bečej 2003 5 : 2 Ivanjica
Zemun Samo pravo 2 : 1 Kalča
FON 2 : 3 Konjarnik
Winter sport 2 : 5 Loznica Grad 2018
Vranje 4 : 2 Novi Pazar