Konjarnik sa teškom artiljerijom po Zemunu

Konjarnik posle nesrećnog poraza u Ivanjici dočekao je podmlađeni Zemun, koji u dosadašnjem delu prvenstva nije osvojio nijedan bod. Mali hendikep je što su lišeni podrške svojih vatrenih navijača, zbog kazne.Uvodni minuti protiču u neprestanim napadima domaće ekipe, golman gostiju Velimirović je pod unakrsnom baražnom vatrom. Najbliži pogotku su bili u 3. minutu kada je Ratković pogodio stativu, gostima je i fortuna saveznik.

Na isteku 8. minuta Jelić iz brze tranzicije umalo nije doveo Zemun u vođstvo, isprečila se stativa nakon njegovog šuta sa 5 metara. Lopta danas kao da neće u gol i treća stativa na utakmici je viđena u 11. minutu posle šuta igrača Konjarnika, Ristanovića.

Mreža se najzad zatresla u 13. minutu, strelac je bio Ljujić posle solo akcije, domaći zasluženo vode. U 17. minutu je već 2:0, ponovo je akter Ljujić, pronašavši na pola metra od gola usamljenog Ristanovića, kome nije bilo teško da pošalje loptu u prazan gol.

Prvi minut drugog poluvremena i odmah kazneni udarac za domaće. Siguran sa 6 metara bio je Šljukić. Već u sledećem minutu je uzvratio Jovović i smanjio na 3:1, igra se rasplamsala. Kiša golova je nastavljena i u 23. minutu ponovo je posle brze akcije strelac bio kapiten Konjarnika, Šljukić. Za prva tri minuta nastavka viđena su tri pogotka.

Efikasno drugo poluvreme je nastavljeno u 25. minutu kada domaći stižu do petog pogotka, strelac Ristanović se najbolje snašao u gužvi u šestercu. Sa teškom artiljerijom doma6ći nastavljaju u 32. minutu, strelac šestog gola je mladi Stanković.

Saveznik gostima u 34. minutu je prečka, Ljujić je pogađa sa svega 2 metra udaljenosti, a mogao je da bira ugao u koji će loptu poslati. Sreće ipak nisu imali u 37. minutu, nakon akcije Šljukića, Aleksić je loptu poslao u sopstvenu mrežu. Gosti u istom minutu smanjuju na 7:2 iz penala sa 10 metara, zbog nagomilavanja prekršaja, strelac je Milenović. Ujedno tim rezultatom je i završena ova veoma zanimljiva utakmica.

Sledeće nedelje na programu je 6. kolo, Konjarnik igra lokalni derbi protiv šampiona FON-a, dok Zemunci protiv niškog Kalče igraju derbi donjeg dela tabele.

KONJARNIK - ZEMUN SAMO PRAVO 7:2 (2:0)

SALA: USC Voždovac-Šumice. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Panić Nebojša i Radulović Vladan. STRELCI: Ljujić 13, Ristanović 17. i 25, Šljukić 21. (6m) i 23, Stanković 32. i Aleksić 37.min (a.g.) (Konjarnik), Jovović 22. i Milenović 37.min (10m) (Zemun SP). ŽUTI KARTON: Šljukić (Konjarnik).

KONJARNIK: Drndarević, Milosavljević, Ljujić, Šljukić, Ratković - rezerve: Antić, Grujić, Sarić, Stanković, Ivić, Ristanović, Marsenić, Krstić.

ZEMUN SAMO PRAVO: Velimirović, Urošević, Jelić, Đurišić, M.Mandić - rezerve: Štampar, Mitrović, A.Mandić, Jelić, Aleksić, Milenović, Jovović, Drča.

Vranje 7 : 4 Bečej 2003
Novi Pazar 3 : 2 Winter sport
Loznica Grad 2018 2 : 4 FON
Konjarnik 7 : 2 Zemun Samo pravo
Kalča 2 : 7 Ivanjica