"Gimnazijalke" položile važan ispit za 11 (razlike)!

Tokom prvog poluvremena obe ekipe su se po više puta smenjivale u vođstvu da bi se na odmor otišlo nerešenim rezultatom. Domaći tim je odlično otvorio utakmicu, poveo sa 6:0, zatim ide serija gošći i preokret (8:12) pa opet serija domaćih da bi prva četvrtina završila u korist gošće iz Beograda rezultatom 16:17. Druga četvrtina je preslikana iz prve, nastavljeno je smenjivanje u vođstvu i na poluvreme se odlazi nerešenim rezultatom 35:35. U prvoj četvrtini koš gošći punile su Milica Mančić i Jana Dinić, dok je u drugoj četvrtini odličnu rolu imala je Bratislava Ignjatović sa 10 poena. U drugom poluvremenu košarkašice Gimnazijalac Tigra kreću silovito, konkretnije u napadu, sigurnije u odbrani i treći period rešavaju u svoju korist rezultatom 56:49. U poslednjoj deonici utakmice pirotske košarkašice povećavaju prednost, koja je u jednom trenutku bila i plus 15 (72:57), da bi na kraju trijumfovale sa 74:63.

U ekipi Gimnazijalac najefikasnije su bile Jana Dinić sa 19 poena dok su Milica Mančić i Bratislava Ignjatović postigle po 18 poena. Kod gošći iz Beograda najbolje su bile Sara Vasiljević sa 16 poena, Mina Anđelković je dodala 15, a Vanja Rašić je ubacila 14 poena.

U narednom kolu košarkašice Gimnazijalac Tigra dočekuju ekipu Ljubovije. Utakmica se u Hali Kej igra u nedelju 07.11.2021. godine sa početkom u 18.00 sati. Ulaz je slobodan uz poštovanje svih epidemioloških mera. Pozivamo sve ljubitelje košarke da dođu u Halu kej i podrže naše mlade košarkašice u borbi za što bolji plasman u Drugoj ženskoj ligi Srbije.

Druga ženska liga Srbije: Gimnazijalac -  Karaburma Beograd 74:63 (16:17, 19:18, 21:14, 18:14)

Delegat: Milica Stefanović (Niš). Sudije: Milan Sibinović, Žarko Stanković, Bogdan Petković (svi Niš).

Gimnazijalac: M. Mančić - 18, J. Ignjatović, V. Đorđević - 6, J. Petrović - 2, M. Stanojević, B. Ignjatović - 18, M. Marković, V. Ćirić - 5, J. Dinić - 19, N. Đorđević - 6. Trener: Vladica Ranđelov.

Karaburma: I. Simić, J. Stanković - 6, J. Đorđević - 4, N. Bošković - 4, I. Maksić - 2, M. Peštanac, M. Anđelković - 15, S. Jovanović - 2, S. Vasiljević - 16, V. Rašić - 14. Trener: Anđelka Nešić.

Gimnazijalac 74 : 63 K
Ljubovija 65 : 63 Spartak
Stara Pazova 72 : 73 Srbobran
Mileševka 71 : 78 Sloga
Radnički 57 : 69 Topolčanka
Novosadska ŽKA 108 : 45 Rudar 1903