Omladinci Zvezde oduvali plave golubove

Posle velikog uspeha i eliminacije Irskog predstavnika u omladinskoj ligi šampiona, Zvezda se vraća domaćim obavezama. U meč sa Subotičanima ušli su jako od samog starta. Igrao se 7. minut kada je half gostiju Ignjatović igrao rukom u svom šesnaestercu, sudija je pokazao na kreč. Siguran sa bele tačke je bio  Branković. Nije prošlo ni šezdesetak sekundi, a već je 2:0. Radojević je malo iskosa sa ivice kaznenog prostora šutirao po zemlji i pogodio malu mrežu.

Brzopotezno vođstvo Zvezde je učinilo da utakmica izgubi draž, bila je to igra mačke i miša. U 17. minutu je već 3:0, strelac je ovog puta Ognjenović sa desetak metara. Par minuta kasnije Kahvić šutira snažno glavom sa 7 metara, odbranom se istakao golman gostiju Tasić. Kahvić i u 26. minutu ne koristi idealnu šansu, bio je sam pred golom Subotičana, ali je loptu uputio kraj stative. Do kraja poluvremena nije više bilo uzbuđenja, osetio se pad energije kod domaćih izazvane igranjem sreda-nedelja.

Drugo poluvreme je počelo spektakularnim golom. Stanković je u 47. minutu makazicama sa 14 metara savladao golmana gostiju i naterao sve prisutne gledaoce da mu aplaudiraju. Ignjatović je napravio još jedan penal u 58. minutu, ovog puta neoprezno oborivši Ognjenovića. Strelac petog gola za Zvezdu sa bele tačke je bio Janković poslavši loptu u jednu, a golmana u drugu stranu.

Zvezda nastavlja da melje protivnika, u 65. minutu u strelce se upisao i Ognjenović povisivši vođstvo domaćih na 6:0. Malo zatišje, a potom Rakić u 83. minutu pogađa stativu gola Subotičana šutem sa ruba šesnaesterca.

Rutinski su domaći utakmicu priveli kraju protiv, danas, nedoraslog rivala. Narednu utakmicu Zvezda igra sa Mačvom u Šapcu, dok Spartaku u Suboticu stiže Čukarički.

CRVENA ZVEZDA - SPARTAK 6:0 (3:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Ivković Marko. POM.SUDIJE: Piper Pavle i Kuburović Nikola. STRELCI: Branković 8. (k.u.), Radojević 10, Ognjenović 17. i 65, Stojanović 47. i Janković 59.min (k.u.) (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Janković (C.Zvezda), Ignjatović (Spartak).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Mimović, Radojević, Leković (Marić), Melentijević, Lečić (Pantić), Branković, Stojanović (Rakić), Kahvić (Pirgić), Milosavić (Janković), Ognjenović.

SPARTAK: Tasić, Desnica, Čučković, Ignjatović, Vesić (Peić), Stanić (Dimković), Erdelj, Maljukan, Bogićević (Šipraga), Rosić (Čejić), Kopunović (Tomić).

Mladost (L) 1 : 0 Voždovac
RFK Grafičar 6 : 2 Mačva
Crvena zvezda 6 : 0 Spartak ŽK
Čukarički 3 : 2 Vojvodina
IMT 2 : 2 Partizan
Zemun 0 : 0 Radnički 1923