Omladinci Grafičara preslišali vršnjake iz Šapca

Grafičar je danas počeo rezervisano, a gosti iz Šapca su iznenadili svojom agilnošću. Poveli su u 10. minutu golom Jovanovića i krunisali dotadašnju inicijativu. Posle samo 60 sekundi Bojović je poravnao rezultat udarcem glave sa desetak metara.

Igrao se 22. minut kada je Babić u svom šesnaestercu srušio Brajića i to je penal za Grafičar. Siguran sa kreča je bio Bačanin i preokrenuo rezultat u korist domaćih. Igra je potom izgubila na tempu pa do odmora nije bilo značajnijih dešavanja.

Domaći žele da obezbede pobedu što pre, ali Bačanin u 47. minutu ne koristi dobru priliku. Uzvratio mu je Pavlović na drugoj strani minut kasnije prebacivši gol Zvezde sa 12 metara. Na 3:1 je povisio Marinković rezantnim udarcem sa 14 metara posle solo prodora.

Bačanin je i u 62. minutu mogao do gola, ali je njegov snažan šut fantastično odbranio gostujući golman Gašić. Do četvrtog gola domaći ipak stižu u 66.minutu, strelac je vispreni Brajić. Kanonada je nastavljena minut kasnije, Bojović je strelac posle solo prodora za peti gol domaćih.

Samo što je ušao u igru Bajić je postigao evro-gol. Šutem sa 25 metara iskosa povisio je na 6:1. Potom na drugoj strani Pavlović u 85. minutu šutira sa preko 20 metara, lopta je uz put zakačila Mitića, promenivši smer prevarila Gutešu i završila u mreži. To je ujedno bio poslednji pogodak na utakmici, a rezultat 6:2 je pravi odraz snaga na terenu. U 12. kolu Grafičar gostuje u Lučanima, a Mačva dočekuje Crvenu Zvezdu.

RFK GRAFIČAR - MAČVA 6:2 (2:1)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Stojanović Andrija. POM.SUDIJE: Krstić Ivan i Radoičić Nenad. STRELCI: Bojović 12. i 67, Bačanin 23. (k.u.), Marinković 52, Brajić 66. i Bajić 80.min (Grafičar), Jovanović 10. i Mitić 85.min (a.g.) (Mačva).

RFK GRAFIČAR: Guteša, Tang (Graonja), Mitić, Lolić (Pešić), Ćurčić, Beković (Petković), Marinković (Bajić), Ramović (Veselinović), Bačanin, Brajić, Bojović.

MAČVA: Gašić, Jovičić (Savić), Savković (Opačić), Makivić (Marinković), Čvorić, Mijailović, Radovanović, Jovanović, Babić, Dražić (Pavlović), Panić.

Mladost (L) 1 : 0 Voždovac
RFK Grafičar 6 : 2 Mačva
Crvena zvezda 6 : 0 Spartak ŽK
Čukarički 3 : 2 Vojvodina
IMT 2 : 2 Partizan
Zemun 0 : 0 Radnički 1923