Šarbane izgubilo u Nepričavi

Ova "Priča iz Nepričave" imala je jedan postepen razvoj. Od monotonog prvog poluvremena, preko uzbudljivog nastavka, pa sve do prave drame u finišu utakmice. Bio je ovo prvi međusobni duel Šarbana i Nepričave, nakon tri godine i duela u baražu u kome su Šarbanci tada izborili učešće u međuopštinskoj ligi.

Kao što rekosmo u uvodu, meč je počeo prilično monotono. Bez pravih šansi na obe strane. Jedini zanimljiviji detalj desio se u 39. minutu a ispostaviće se da je to bio i presudni momenat na utakmici. Nakon jedne konfuzije u odbrani ekipe Šarbane, Nepričava uspeva da postigne pogodak i povede sa 1:0. Tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

U nastavku se igralo mnogo otvorenije, šanse su se ređale na obe strane. Šarbanci su imali nekoliko izglednih prilika da izjednače ali se golman domaćih istakao u nekoliko navrata. Na drugoj strani i Nepričava je mogla da reši meč mnogo ranije ali su okvir gola i golman Ivanković to sprečili.

Ipak prava uzbuđenja slede tek u samom finišu. Najpre Šarbanci u 87. minutu pogađaju stativu, da bi u poslednjem napadu došlo do prave konfuzije. Napadač Šarbana Rašić uspeva da dođe do jedne lopte u petercu, ali ga golman Nepričave ruši, lopta se odbija do ivice šesnaesterca gde jedan od igrača Šarbana šutira ka golu ali igrač domaćih, koji je verovatno bio odgurnut od strane igrača Šarbana, loptu udara rukom i otklanja opasnost. Međutim sudija se, i pored dva potencijalana penala i jednog faula u napadu nije oglašavao već je označio kraju utakmice. To je izazvalo velike proteste fudbalera Šarbana koji su smatrali da su oštećeni pa je u svoj toj gužvi na kraju bilo i kartona.

Nepričava se ovom pobedom primakla ekipi Šarbana na samo dva boda manje i uhvatila prikljičak za ekipama iz sredine tabele.

Šarbane je igralo u sastavu: Slobodan Ivanković, Aleksandar Janković, Nikola Živković, Dejan Mirković, Vladan Ilić (od 45.minuta Željko Janković), Živorad Ilić, Vladimir Avramović (od 7.minuta Goran Simić), Nemanja Milovanović, Đuro Stević (od 72. minuta Nikola Marković), Ivan Adamović i Stefan Rašić.

Nepričava 1 : 0 Šarbane
Polet (T) 2 : 0 Jedinstvo (M)
Pambukovica 2 : 2 Sovljak
Omladinac (K) 0 : 0 Ratkovac
Polet (DL) 2 : 3 Tvrdojevac
Pepeljevac 1 : 4 OFK Paljuvi
Mladost (V) 3 : 3 Čučuge
Crvena Jabuka 0 : 3 Joševa