Plitak Timok za Mačvu

Po prohladnom vremenu i veoma teškom terenu za igru danas je na Gradskom stadionu u Zaječaru Timok 1919 dočekao Mačvu u okviru 13. kola Prve lige Srbije. Tomas Vasov, novi trener zaječarskog prvoligaša, imao je samo tri dana da se upozna sa igračima i pokuša da se suprotstavi dojučerašnjem superligašu iz Šapca. Samom promenom na kormilu Timoka došlo je i do promena u igračkom kadru, kao i u startnih 11. Mačva je važila za favorita na ovom meču ali ponovo su zaječarci pokazali čvstu i borbenu igru pod Kraljevicom.

Sa uzbuđenjima se krenulo od samog starta meča. Već u 4. minutu oko 400 promrzlih navijača je skočilo na noge, jer je navodno jedan igrač Mačve igrao rukom u svom šesnaestercu a sudija Saša Ranisavić iz Sremske Mitrovice to nije okarakterisao kao jedanaesterac. U 7. minutu štoper zaječaraca Stefan Rudić pravi veliku grešku, Đorđe Belić je dobio loptu kao na tacni i našao se „oči u oči“ sa golmanom Aleksandrom Jovanovićem ali je njegov šut zaustavila stativa. U 22. minutu na centaršut Stefana Kneževića sa leve strane Ivica Jovanović šutira pored stative. Slična situacija, desila u 39. minutu kada je Ivan Božović centrirao sa desne strane a šut glavom Uroša Nikolića ovog puta je odlično je odbranio 19-togodišnji golman gostiju Strahinja Manojlović. Iz prvog poluvremena beležimo još jednu situaciju kada je Miloš Stajković šutirao sa ivice šesnaesterca ali neprecizno.

U drugom poluvremenu sličan odnos snaga na terenu, gosti iz Šapca su imali više od igre ali su zaječarci imali više prilika za gol. U 58. minutu, posle gužve u šesnaestercu Timoka, Lazar Marjanović je šutirao pored gola a u 72. minutu je Petar Gigić šutirao sa 25 metara ali pravo u golmana Aleksandra Jovanovića. U 78. minutu Petar Gigić je odlično asistirao do najboljeg pojedinca na današnjem meču, 32-godišnjeg Lazara Marjanovića koji postiže gol za vođstvo gostiji (0:1). Samo četiri minuta kasnije zaječarci su mogli do izjednačenja ali je Ivica Jovanović sa 5-6 metara promašio zicer na odličnu asistenciju Stefana Kneževića. Pokušao je i Stefan Rudić pred sam kraj meča glavom da izjednači rezultat ali je bio za malo neprezican.

Sve u svemu trećeplasirani šapčani su pobedili minimalnim rezultatom danas u Zaječaru ali nisu bili nadmoćniji i nisu nadigrali Timok, što daje nadu treneru Tomasu Vasovu da u narednom periodu još bolje upozna igrače i poveže konce. U narednom kolu Timok gostuje Grafičaru a Mačva dočekuje IMT.

TIMOK 1919 - MAČVA 0:1 (0:0)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca 400. Sudija Saša Ranisavić (Sremska Mitrovica), pomoćnici Marko Živković (Kragujevac) i Marko Hrutka (Beograd). Strelac Lazar Marjanović u 78. minutu. Žuti kartoni: Ivan Božović, Miloš Stajković (Timok 1919), Nemanja Stevanović i Kristijan Tojčić (Mačva).

TIMOK 1919: A. Jovanović, Knežević, Pantić, Dragićević (Kingsley), I. Jovanović, U. Nikolić (Kačar), Rudić, Stajković, Anđelović, Božović, Rošević
MAČVA: Manojlović, Popović, Stevanović, Jevtić, Pešić, Gigić (Trimanović), Belić (Čvorić), Marjanović (Mićanović), Tojčić, Mijailović (Arambašić), Adamović