Duel u senci Nikole Žakule

Inđija - IMT, foto: Anđelko Belić

Sjajna fudbalska predstava je viđena na Tojo Tajers Areni u Inđiji. Malobrojna i promrzla publika je mogla da uživa u predstavi koja se odvijala ispred njih.

Domaćin je u meč ušao bez svoje dve osnovne poluge u timu koja je i pokretačka energija u veznom redu. I dok se znalo da Nikola Nedeljković zbog nagomilanih javnih opomena nije u konkurenciji za tim, dotle je nedeljno jutarnje iznenađenje došlo od strane Aleksandra Desančića. Siptomi po svemu nalik na virus Koronu su odvojili vižljastog Beščana od terena za igru, možda i na tri nedelje pauze.

Gost sa Novog beograda izuzetno nadahnut i agrsivan od samog starta utakmice. Kao osice su išli na igrače domaćina. Ta igra im je i stvorila nekoliko prilika za gol, ali je odbrana domaćina predvođena pre svega sa golmanom Vukašinovićem ostala nerešiva zagonetka.

Domaćin po svemu strpljiv, oprezan, bez puno grešaka u svojoj igri. Posebno opasni u prvom delu su bili Đokić i Milosavljev. Ipak gol za vođstvo je stigao od strane Žakule. Kao prava “čekalica” ovaj dugajlija iz najslađeg sela srema je postigao gol kako se to kaže u pravom trenutku. Igrao sa 44.minut, kada je Žakula svoje ime stavio po prvi put u notes novinara. Bila je to brza polukontra domaćina. Milosavljev pronalazi mladog Mrđu, ovaj prihvata lopu, ali mu ona beži, stiže do Žakule koji šutira sa oko deset metara od gola gosta. Lopta, jaka, prolazi kroz prste golmana Katića i završava u mreži, 1: 0.

U drugom delu slična priča. Domaćin još jednom “doktorski” igra. Uzaludni su bili napori “traktorista” za poravnanje rezultata, a Žakula je bio egzekutor njihovog na kraju se ispostavilo teškog poraza. Prvo je u 63.minutu povisio vođstvo domaćina na 2: 0. Odlično je kapiten domaćina Milosavljev zavrnuo loptu na peterac gosta. Tu je u skoku Đokić koji biva gurnut rukama, ali lopta stiže do Žakule koji je u padu sa peterca kuca u mrežu.

Praktično gost kreće sa centra, greši i već je 3: 0. Ko drugi do opet Žakula. Srbijanac osvaja loptu u svom polju, upućuje istu ka Milosavljevu, brza kombinacija lopte između ovih igrača, a levica kapitena gađa Žakulu u glavu koji loptu u padu šalje ispod golmana.

Overu na pobedu je stavio Vukčević u 87.minutu. Ovaj igrač je u igri proveo samo šest minuta, a posle kombincije sa drugim rezervistom, talentovanim Kovačevićem postiže gol za 4: 0.

Inđija – IMT 4: 0 (1: 0)

Gradski stadion u Inđiji. Gledalaca oko: 400. Sudija: Stefan Jeknić, pomoćnici: Aleksandar Vladić i Bojan Tomović. Četvrti sudija: Saša Ranisavić. Delegat: Miodrag Janković. Strelci: Žakula u 43′, 63,’ 64′, Vukčević u 87′ – Inđija. Žuti kartoni: Mrđa 35′, Plavšić 50′ – Inđija, Zorić 57′ – IMT.

Inđija: Vukašinović, Ignjatović, Jovanović, Rađen, Mrđa ( Srbijanac 46′), Žakula (Vukčević 81′), Vukajlović 7 (Perošević 85′), Stojanović, Plavšić, Milosavljev (K) (Kovačević 70′), Đokić 7 (Đurić 85′). Trener: Nebojša Jandrić.

IMT: Katić, Zorić, Marković, Glišić, Stefanović, Lučić, Novaković (Lazović 58′), Đuričin ( Radočaj 58′), Stamenić (Todorović 80′), Džinović, Lukić. Trener: Ivica Šimičić.