Timok se izgubio u Makiškoj šumi

Imao je domaćin krizu rezultata od tri uzastopna poraza koju je prekinuo minule srede na Zlatiboru pobedom sa velikih 5:0. U današnji susret sa gostom iz Zaječara je ušao oprezno, a prvu priliku za gol Žarkovčani su imali u 11. minutu, Dostanić je dobro zagrejao dlanove golmana gostiju šutem sa ivice kaznenog prostora.

Na narednu šansu se čekalo do 33. minuta, kada je Zuvićev šut sa par metara udaljenosti golman gostiju Jovanović odbranio na volšeban način. Gosti u prvom poluvremenu nisu ništa prikazali i mogu biti zadovoljni što na odmor odlaze bez rezultatskog deficita.

Žarkovo do vođstva dolazi u 57. minutu, posle izvedenog kornera najviši u skoku je bio Delević i udarcem glave loptu smestio iza leđa nemoćnog Jovanovića. Tri minuta docnije već je 2:0, viđena je magija Milića koji sa 22 metra iskosa pogađa suprotne rašlje.

Umalo domaći da stignu i do trećeg pogotka u 65. minutu, Strahinja Jovanović je bio brži od istrčalog golmana gostiju i uputio šut sa 18 metara, ali se ispred gola našao Mitrović i izbio loptu u polje. Mitrović je u 71. minutu mogao i da postigne pogodak za Zaječarce, njegov šut glavom, nakon kornera, završava par santimetara pored stative.

Pantić u 75. minutu unosi neizvesnost u utakmicu golom iz slobodnjaka sa 22 metra. Golman domaćih se ispružio koliko je dug, ali je šut bio hirurški precizan, završivši i maloj mreži. To je ujedno bilo sve od uzbuđenja, do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, Žarkovo je zasluženo došlo do tri nova boda.

Naredno, 13. kolo, na programu je sledećeg vikenda kada će Žarkovo biti gost " Traktorista" na Novom Beogradu, a za to vreme Timok pod Kraljevicom dočekuje Mačvu.

OFK ŽARKOVO - TIMOK 2:1 (0:0)

STADION: OFK Žarkovo. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Matić Miroslav. POM.SUDIJE: Jovanović-Džajić Nemanja i Đurić Željko. STRELCI: Delević 57. i Milić 60.min (OFK Žarkovo), Pantić 75.min (Timok). ŽUTI KARTONI: Milić (OFK Žarkovo), Gardić, Mitrović, Pantić i Rošević (Timok).

OFK ŽARKOVO: Krstović, Obradov, Delević, Manić (Nikolić), Zuvić, I.Jovanović (Đurković), Ignjatović, Milić, Gojkov (Čarapić), Obrenović, Dostanić (S.Jovanović).

TIMOK: A.Jovanović, Dragićević, U.Nikolić (Kingsli), Rudić, Stajković (Pantić), Gardić, Blagojević, Milenković, Rošević, M.Cvetković, Mitrović.