Poraz na startu

Popriličan broj gledalaca koji se na otvaranju sezone u Vrujcima okupio da proprati susret starih rivala, povratnika u Okružnu ligu Kolubara može biti zadovoljan prikazanim. Viđeno je pet pogodaka i dosta propuštenih prilika na obe strane no krenimo redom. Prvih petnaest minuta proteklo je u početnom ispitivanju snaga i sa par bezuspešnih pokušaja udarcima sa distance na obe strane da bi nastavak doneo period igre u kome Vrujci apsolutno dominiraju i svojim najjačim oružjem prodorima po boku i idealnim centaršutevima prave pravu pometnju u odbrani Tešnjara a posle jedne takve akcije domaćin i dolazi u vođstvo. Posle primljenog gola tešnjarci se otvaraju i shvataju da su precenili protivnika i posle dve polušanse dolaze do izjednačenja. Odličnu akciju Vučićevića i Vasiljevića golman Vrujaca uspeva samo na kratko da ukroti a na odbijenu loptu sa desne strane natrčava Pavlović za prvenac u Okružnoj ligi. Do kraja prvog poluvremena ujednačena igra bez velikih uzbuđenja da bi u sudijskoj nadoknadi domaćin ponovo po boku uspeo da izbaci tešnjarce i golom za televizijske špice Vrujce na poluvreme odvede sa prednošću od 2:1. Tešnjar je u drugo poluvreme ušao sa velikom željom da što pre izjednači što je ostavljalo prostora domaćima za konte. Do izjednačenja tešnjarci su mogli samo da su malo prisebniji bili Vučićević i Vasiljević propustivši dve idealne prilike. Kazna je stigla sredinom drugog poluvremena kada je nakon loše izvedenog skraćenog kornera domaćin izveo kontru u kojoj se Radović našao oci u oči sa golmanom Radojevićem koji ga iskusno padom u noge tera ka gol autu međutim za sudiju je to bio očigledan jedanaesterec i 3:1 za Vrujce. Kada su svi očekivali da je utakmica rešena Tešnjar pokazuje karakter i sa dve izmene Staševićem i Vukosavljevićem pojačava ritam i nastavlja sa atacima ka golu domaćih. Deset minuta pre kraja Vasiljević udarcem glavom smanjuje na 3:2 što se ispostavilo i kao konačan rezultat jer su pokazalo se ipak nespremniji domaćini uspeli da izležavanjem i odugovlačenjem utakmicu privedu kraju i sačuvaju stečenu prednost. Tešnjarcima ostaje žal što već sa prvog gostovanja nisu uspeli da donesu bod u Valjevo ali prilika za popravni biće već u nedelju u Peckoj protiv ekipe Ribnikara.

Tešnjar: Radojević, Radovanović, Kušaković (Stašević), Jokić, Kremić, Janjić, Tadić, Vasiljević, Milosavljević Neb., Vučićević, Pavlović (Vukosavljević).

Ribnikar 0 : 0 Vrujci
Mladost 2 : 1 Tešnjar
OFK Jabučje 2 : 4 Pepeljevac
Rubribreza 3 : 3 OFK Divci
Sovljak 4 : 2 Trlić
Tulari 3 : 2 Zadrugar
Banjani 2 : 1 ZSK