Timok izgubio pod Kraljevicom posle 1193 dana

Danas je posle 40 meseci ili tačnije 1193 dana pala tvrđava pod Kraljevicom. Lider na tebeli Prve lige Srbije savladao je zaječarce minimalnim rezultatom 0:1 ali ne bi se moglo reći da su gosti iz Inđije zasluženo odneli sva tri boda. Timok je tokom svih 90 minuta igre bio bolji protivnik, imao veći posed lopte, stvorio nekoliko izglednih prilika za gol ali sreća je danas bila na strani Inđije. Ako je neko zaslužio u ovih 11 kola Prve lige Srbije da prekine ovaj fenomenalan niz Timoka bez poraza na svom terenu to je bez ikakve sumnje ekipa IMT-a koja je u 3. kolu pokazala najbolju igru pod Kraljevicom, nadigrala zaječarce ali je u samom finišu primila gol i odnela samo bod.

Samo što je glavni sudija Mladen Jakovljević iz Ljiga dao znak za početak utakmice zaječarci su krenuli u silovit napad i odmah sporna situacija. Naime centarfor Timoka Ivica Jovanović je oboren u šesnaestercu gostiju ali sudija Jakovljević nije imao hrabrosti da tako rano svira penal. U 13. minutu Igor Pantić je oboren na 20-tak metara od gola gostiju a Ivica Jovanović je oštro šutirao po zemlji pravo u golmana Darka Vukašinovića. Uzvratili su gosti u 23. minutu preko Aleksandra Desančića koga je odlično uposlio Vladan Milosavljev ali se istakao i golman Timoka Aleksandar Jovanović koji je njegov udarac odbranio skrenuvši loptu u korner. Timok je u 39. minutu mogao i do prednosti kada je jedan od najboljih pojedinaca u redovima zaječaraca Marko Milenković ukrao loptu na sredini terena, dodao do Pantića koji odmah šalje na levu stranu do Milana Blagojevića a na njegov centaršut odlično šutira Miloš Rošević u spoljni deo mreže. Pred sam odlazak na odmor Miloš Cvetković pravi prekršaj na 20-tak metara od svog gola a odličan udarac Nikole Nedeljkovića, preko živog zida, golman Jovanović nije mogao da zaustavi. Gosti iz Inđije su došli do prednosti od 0:1.

U drugom poluvremenu opet su domaći igrači krenuli silovito i stvorili nekoliko izglednih šansi za gol. Najveće uzbuđenje desilo se u 55. minutu u šesnaestercu Inđije ali je fenomenalni golman Vukašinović pokazao svoje kvalitete. Prvo je odbranio udarac glavom Ivice Jovanovića sa tri metra, pa zatim na odbijenu loptu odbranio šut Pantića i na kraju je zaustavio i šut Roševića. Posle velikog pritiska zaječaraca i želje da što pre stignu do izjednačenja gosti iz Inđije su se opredelili za odbranu i osim šuta Vladana Milosavljeva u 60. minutu više nisu imali ni jednu priliku do kraja utakmice. Nekoliko igrača Inđije je u drugom delu drugog poluvremena dobilo žute kartone zbog očiglednog zadržavanja igre i izležavanja po terenu. To je izazvalo gnev među ljubiteljima fudbala u Zaječaru koji su negodovali zbog nesportskih poteza bivšeg a verovatno i budućeg superligaša.

TIMOK 1919 - INĐIJA 0:1 (0:1)

Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca 500. Sudija Mladen Jakovljević (Ljig), pomoćnici Nebojša Savić (Užice) i Stefan Jeremić (Priboj). Strelac Nikola Nedeljković u 45. minutu. Žuti kartoni: Aleksandar Mitrović, Miloš Cvetković (Timok 1919), Uroš Ignjatović, Nikola Nedeljković, Nikola Žakula i Dušan Vukčević (Inđija).

TIMOK 1919: A. Jovanović, Pantić (Nnaji Kingsley), I. Jovanović, Rudić, Anđelović (Dragićević), Božović, Blagojević, Milenković, Rošević, Miloš Cvetković, Mitrović.
INĐIJA: Vukašinović, Nedeljković, Milosavljev (Vukčević), Jovanović, Žakula, Desančić (Đurić), Đokić (Perošević), Rađen, Ignjatović, Srbijanac (Vukajlović), Plavšić.