Zona Drina: Miloš Pocerac - Jedinstvo Ub 1:2

Ekipa Jedinstva uspešno je odradila gostovanje Pocercu i na Ub se vratila sa željena tri boda . Od samog starta meča Jedinstvo je nametnulo svoj ritam ali zbog loše pripremljenog terena teško uspevalo da svaku akciju sprovede do kraja. Načinjen je prekršaj u korist Ubljana na nekih 20-ak metara, Subotić pogađa raklje a rezultat na semaforu glasi 0: 1. Dosta lopti domaći su nasumično izbijali iz svog kaznenog prostora , jedna takva duga lopta napred omogućila je Pocercu da dodje do izjednačenja. Ostatak prvog dela meča protekao je u neuspešnim napadima gostiju. U drugom poluvremenu dosta zanimljivih detalja. Marinković sutira sa 20-ak metara ali neprecizno. Iako su svi videli jedanesterac nad Ljubičićem glavni arbitar nije delio mišljenje te je Ljubičić zaradio žuti karton. Sitarica je bio pobednik praktično svih duela sa odbranom Pocerca ali je zafalila dobra završnica. Sjajnu priliku nije uspeo da realizuje Panić, pogađa samo spoljni deo mreže. Sporna sudijska odluka bila je da se dosudi jedanesterac za domaće sredinom drugog dela. Nikome od gostujucih igrača nije bilo jasno zbog čega je penal dosuđen. Ipak odličan je na ovom meču bio golman Jedinstva Ćurguz koji uspeva da odbrani penal. Nedugo potom ponovo slobodan udarac za goste u blizini šesnesterca. Subotić odlično gađa , lopta pogađa stativu a na odbitak naleće Obradović i postiže vodeći gol za goste. Zanimljivo je da Obradoviću nije trebalo više od minuta na terenu da se upiše u listu strelaca, ušao je sa klupe momenat pre pogotka. Do kraja meča Jedinsvo je zatvorilo sve prilaze svom golu pa je rezultat ostao 1: 2. Ovo je prva pobeda Ubljana ove sezone a sa četiri boda iz dva gostovanja najavljuju borbu za prvo mesto. JEDINSTVO: Ćurguz, Matić, Leontijević, Pavić, Mijailović (Marinković), Luković, Marjanović, Ljubičić (Rakić), Subotić, Panić (Obradović), Starica.