Brodarac minimalcem do tri boda protiv Leštana

Na otvaranju 5. kola Srpske lige "Beograd" sastaju su se Brodarac i Leštane. Domaći igraju agilno od samog starta, Daničić je u 6. minutu lepo šutirao sa 13-14 metara, Jevtić iz drugog puta uspeva da ukroti loptu. Golman gostiju je spasao svoj gol i u 17. minutu, panterskom paradom u noge uspeo je da osujeti šut Tabakovića.
Stanimirović je u 33. minutu uputio prvi šut na gol Brodarca, opalio je po lopti sa 22 metra, Nović se izvio koliko je dug i odbranio. Gosti su se potpuno oslobodili pritiska, Stanimirović je u 37. minutu na petercu pronašao Pavića, čiji je šut glavom završio kraj stative.
Minut pre kraja poluvremena Tabaković je na drugoj strani skočio između dva igrača odbrane gostiju, ali je bio neprecizan sa udaljenosti od svega 5 metara, pa se na odmor otišlo najnepopularnijim rezultatom.
Odlučnije su domaći ušli u nastavak meča, Tošeski u 52. minutu šutira sa 18 metara, lopta odlazi zamalo iznad prečke. Favorit nikako ne uspeva da probije bunker Leštana.
Otpor gostiju je najzad slomljen u 72. minutu, strelac je Đilas na asistenciju Tošeskog, udarcem glave sa 6 metara. Poslednjih desetak minuta domaći igraju sa igračem manje zbog isključenja Ristića, pa su primorani da grčevito brane minimalno vođstvo.
Ovom pobedom Brodarac je bar na 24 sata zaposeo vrh tabele ispred BASK-a i OFK Beograda. Sledeće nedelje Brodarac će biti gost ekipi Jedinstva u Surčinu, dok Leštane dočekuje Radnički iz Obrenovca.

BRODARAC - LEŠTANE 1:0 (0:0)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Radovanović Aleksandar. POM.SUDIJE: Galić Branko i Rajović Marijana. STRELAC: Đilas 72.min (Brodarac) ŽUTI KARTONI: Ilić (Brodarac), Đorđev, Pajić,  Milošević i Dokić (Leštane). CRVENI KARTON: Ristić 81.min (Brodarac).
BRODARAC: Nović, Jovanović, Đilas, Vitorović, Ristić, Ilić, Daničić (Stojanović), Tošeski, Đurić, Mitrović, Tabaković (Mijailović).
LEŠTANE: Jevtić, Stegnjaja (Rajković), Pajić, Milošević (Josipović), Đorđev, Pavić, Stanimirović (Andrić), Dimić, Daraboš (Pantelić), Mitrović, Dokić (Mačinković).

TEK Sloga 0 : 3 BASK
OFK Beograd 4 : 0 Teleoptik
Borac 1 : 0 Prva iskra
Zemun 0 : 1 Radnički (NB)
BSK Borča 3 : 0 Jedinstvo
Brodarac 1 : 0 Leštane