Dobanovčani do tri boda posle dva gola minusa

Grafičar na jednom od najnezgodnijih terena za goste u Prvoj ligi traži bodove kojima bi anulirao loš start i remi kod kuće sa novajlijom iz Novog Sada. Nisu doduše ni Dobanovčani sjajno startovali, doživeli su poraz u Šapcu od Mačve, pa i oni žele da se iskupe za kiks.

Na samom startu vidimo nadmudrivanje na sredini terena koje je prekinuo Babić u 12. minutu projektilom u rašlje sa oko 25 metara za vođstvo gostiju. U 16. minutu Radulović je iz slobodnjaka pogodio u trepavicu Mrkelu, ovaj je uputio slabašan udarac glavom sa peterca, pravo u golmana domaćih Golovića.

Gosti nastavljaju sa dobrom igrom, a Knežević je u 23. minutu oprobao svoj šut, međutim bio je zamalo neprecizan sa 20-ak metara. Do isteka prvih 45 minuta nije bilo više uzbuđenja pred golovima, jedina promena je što su domaći uspeli da uspostave kakvu takvu ravnotežu u igri.

Na samom startu drugog poluvremena Janjić je oborio Ibanjeza u kaznenom prostoru i to je penal za goste. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Radulović, igrao se 50. minut.

Nepun minut kasnije Tripković je iz peterca udarcem glave smanjio zaostatak i uneo novu neizvesnost u meč. Gostima kao da je ušla voda u uši, igrao se 53. minut kada su domaći preko Arsića izjednačili. Njegov šut sa 10-ak metara Ćopić nije uspeo da odbrani.

Grafičar se panično brani, a do daha dolazi u 59. minutu kada u kontranapadu Ibanjez snažno šutira, lopta prolazi tik kraj stative. Posle te propuštene šanse, gosti su stabilizovali igru i oslobodili se velikog pritiska Dobanovčana.

Avrić se u 76. minutu iznenada našao sam pred Ćopićem, ali je uputio traljav šut sa 7-8 metara pa je to bio lak plen za golmana Grafičara. Do totalnog preokreta dolazi u 89. minutu, Arsić je sa 18 metara naciljao suprotne rašlje za veliko slavlje na tribinama i zasluženu pobedu Budućnosti.

BUDUĆNOST - GRAFIČAR 3:2 (0:1)

STADION: FK Budućnost. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Janjuš Predrag. POM.SUDIJE: Novaković Novak i Cvetković Ivan. STRELCI: Tripković 51. i Arsić 53. i 89.min (Budućnost), Babić 12. i Radulović 50.min (k.u.) (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Janjić, Ninković i Šljivić (Budućnost), Đurić, Knežević i Despotovski (Grafičar).

BUDUĆNOST: Golović, Stojanović, Lučić, Markišić (Arsić), Ilić, Tripković (Avrić), Veselinović, Kodžić (Ninković), Janjić (Šljivić), Pajović, Novaković (Milić).

GRAFIČAR: Ćopić, Despotovski (Lazić), Đurić, Mrkela, Matić, Babić (Vidić), Radulović, J.Mituljikić (N.Mituljikić), Todorovski (Golijanin), Knežević, Ibanjez.

Radnički (SM) 5 : 2 Timok 1919
IMT 0 : 0 Zlatibor
Mladost GAT 1 : 0 OFK Bačka
Budućnost 3 : 2 RFK Grafičar
Železničar 1 : 1 Mačva
Kabel 0 : 3 OFK Žarkovo