Nevreme jače od fudbala

Kontrolni meč dva srpskoligaša počeo je po izuzetno toplom i sparnom vremenu,a završio se zbog nevremena koje je baš na poluvremenu ovog meča pogodilo Kraljevo i okolinu. Gledali smo sadržajnih 45 minuta, Sloga je utakmica sjajno počela, velika šansa za Vojnovića kome je kao rukom loptu doturio Savić, ali se dugokosi napadač „belih“ nije snašao. Umesto gola izborio je korner, ali je udarac sa ugla iskusni kapiten Sloge Aleksandar Gojković pretvorio u vođstvo domaćih, sjajno je glavom prosledio loptu u mrežu nemoćnog Andrića. Trepča je od tog trenutka preuzela inicijativu, igralo se na Sloginoj polovini, ali su domaći stvarali i propuštali šanse. Žerađanin je pogodio prečku, Jevremović dva puta nije bio precizan u više nego izglednim prilikama za gol. Trepča je pokušavala na sve načine da ugrozi gol sigurnog Kostića, ali su domaći uspeli da spreče svaku akciju „zelenih“. Očekivalo se još bolje drugo poluvreme, još koji gol na ovom meču, ali su grmljavina, oluja i kiša bili jači pa je arbitar Nikolić u dogovoru sa trenerima oba tima označi kraj u poluvremenu ovog susreta. Sloga u nedeljnom matineu (9:30h) igra još jedan kontrolni meč, sa Banom iz Raške.

Dobro poluvreme - fudbaleri i stručni štab kraljevačke Sloge

SLOGA (KV) – TREPČA 1 – 0 (prekid u poluvremenu zbog nevremena)

Gradski stadion Gledalaca: 100 Sudija: Milan Nikolić (Kraljevo) Strelac: Gojković u 4. minutu Žuti kartoni: Ivanović, Savić (Sloga), Lazović (Trepča)

SLOGA: Kostić, Janik, Čolić, Gojković, Markiš, Urošević, Ivanović, Savić, Žerađanin, Vojnović, Jevremović

TREPČA: Andrić, Mašić, Baščarević, Radović, Nikolić, Jeftić, N. Lazović, Joković, Stevanović, Dančetović, Stanojević

Sloga (P) 3 : 0 Rađevac
Budućnost (A) 0 : 2 Jedinstvo
GFK Sloboda 3 : 0 RSK
Takovo 1 : 3 Mačva 1929
Sušica 2 : 1 Smederevo 1924
Sloga (BB) 3 : 0 Sloga (K)