Italija potvrdila prvo mesto, prošao i Vels

Fudbaleri Italije upisali su i treću pobjedu na EURU. Oni su u poslednjem kolu grupe A savladali Vels sa 1-0.

Iako je Manćini dosta kombinovao, Italija je od starta dobro igrala. Na kraju su u 39. minuti poveli a strijelac je bio Pesina. U nastavku su Velšani ostali sa desetoricom a crveni je dobio Ampadu. I sa igračem manje, Vels je bio blizu boda ali je Bejl promašio.

U drugom meču poslednjeg kola, Švajcarska je dobila Tursku sa 3-1. Zuber je bio sjajan u prvom poluvremenu te je sa dvije asistencije za Seferovića i Šaćirija, omogućio ekipi da vode sa 2-0. U nastavku, Kahveči smanjuje. Ipak, Šaćiri daje i drugi gol te postavlja konačan rezultat.

Italija je prva sa devet bodova a Vels i Švajcarska imaju po četiri boda ali zbog bolje gol razlike Vels je prošao direktno dalje. Na kraju krajeva, Švajcarska isto može proći jer je realno da prođu kao jedna od najboljih trećeplasiranih ekipa.

Švajcarska 3 : 1 Turska
Italija 1 : 0 Vels