Grafičar pobedom zatvorio sezonu

Grafičar ove sezone nije ponovio prošlogodišnji uspeh kada je osvojio drugo mesto, ali u ovom tranzitnom i nadasve neuobičajenom prvenstvu, zbog Covida i broja učesnika, uspeo je da se nađe u zlatnoj sredini i izbegne poslednjih osam mesta koja vode u niži rang. U goste im stiže novajlija iz Sremske Mitrovice, mesto ispod plasiran, sa bodom manje osvojenim, a dočekaće ih izuzetno mlada postava sa 10 bonus igrača.

Utakmica je započela u visokom ritmu, a domaći su prvi stvorili idealnu priliku. Igrao se 12. minut kada je Matić na 10 metara od gola uposlio usamljenog Lazetića, ovaj šutira iz prve, neprecizno, preko prečke. Igrači obe ekipe kao da su se izduvali, već posla 15 minuta igra je izgubila na tempu.

Gosti prvi udarac na gol upućuju tek u 29. minutu, Ibrahim je dobro zagrejao dlanove Guteši sa dvadesetak metara. U 36. minutu Stanković na drugoj strani sa preko 20 metara cilja rašlje gostiju, Knežević se izvio koliko je dug i loptu izbio u korner. Poslednju priliku u prvom periodu propušta špic gostiju Ivković u 45. minutu, njegov šut glavom uspešno je ukrotio Guteša.

U nastavku prvu priliku propustio je Lazetić u 48. minutu, njegov šut sa 12 metara zaustavio je Knežević uz pomoć stative. Potom je i Matić u 59. minutu loše zahvatio loptu, iako neometan, sa 10 metara je poslao visoko iznad gola.

Grafičar je poveo u 66. minutu, kada je Lazetić izdržao duel sa protivnikom u šesnaestercu i zatresao mrežu sa 7-8 metara. Drugi gol za domaće i svoj drugi postiže, Zvezdino čudo od deteta, sedamnaestogodišnji Lazetić u 74. minutu posle divne asistencije Vidića. Time zaokružuje veoma uspešnu polusezonu u prvoligašu sa Senjaka. Gosti do kraja utakmice udarcima sa distance pokušavaju da promene rezultat, ali im to ne polazi za rukom pored raspoloženog Guteše.

GRAFIČAR - RADNIČKI (SM) 2:0 (0:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Cvetković Jelena. POM.SUDIJE: Milićević Miloš i Radovanović Uroš. STRELCI: Lazetić 66. i 74.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Burmaz i Matić (Grafičar), Pejović i Ivković (Radnički SM).

GRAFIČAR: Guteša, Despotovski (Rakić), Đurić, Stanković, Lazetić (Golijanin), Matić, Burmaz (Vidić), Vasiljević (Avramovski), Todorovski, Mrkela, Lazić.

RADNIČKI (SM): Šegavac (Knežević), Spajić (Milunović), Nikolić, Ivković, Janković (Radosavljević), Ilić, Stevanović, Petrović, Ibrahim (Trebovac), Spasojević, Pejović (Arnautović).