Borac na korak do titule (video)

Borac je u 31. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedio Željezničar na Grbavici rezultatom 2:1 i tako došao nadomak titule prvaka Bosne i Hercegovine.

U poprilično nezanimljivom prvom dijelu može se izdvojiti jedino ubacivanje Zakarića sa desne strane kada je Bender loše reagovao, ali je odbrana Željezničara otklonila opasnost ispred svog gola i dobra prilika za gostujući sastav je otišla u nepovrat.

Blijeda partija oba tima viđena je i u nastavku susreta sve do 68. minute susreta kada je Borac poveo sa 1:0. Nakon ubacivanja Subića, lopta je došla do Mehanovića koji je vratio za Zakarića, a on je lijepo pogodio desni ugao gola Bendera.

Svega šest minuta kasnije gosti su udvostručili prednost i to zahvaljujući fenomenalnom golu Melega čime je otklonjena sva dilema oko pobjednika na ovom susretu.

Čast Željezničara je u 93. minuti spasio Samir Bekrić i tako postavio konačan rezultat utakmice.

Stadion: Grbavica. Sudija: Mujić Elvis (Banovići). Žuti kartoni: Ikić, Bojo (Željezničar), Uzelac, Ćorić (Borac). Strijelci: 0:1 - Zakarić (68), 0:2 - Meleg (74), 1:2 - Bekrić (93).

Željezničar: Bender; Blažević, Ikić, Vrhovac, Milićević; Čeliković (84. Duraković), Alispahić (84. Beća), Gasal (74. Bojo), Mujezinović, Subašić (74. Gasal), Zec (84. Hrelja). Trener: Almir Memić.

Borac: Pavlović; Ćorić, Uzelac (84. Bosančić), Ćosić, Subić; Vojnović, Brtan (46. Molls), Meleg (75. Dujaković), Vranješ, Zakarić (86. Čavić); Moraitis (46. Mehanović). Trener: Marko Maksimović.

Zrinjski 3 : 1 Krupa
Željezničar 1 : 2 Borac
Tuzla City 1 : 1 Velež
Sloboda 1 : 1 Široki Brijeg
Mladost 0 : 0 Sarajevo
Radnik 1 : 0 Olimpik