Partizan slavio na Banovom brdu u derbiju kola

Partizan slavio na Banovom brdu u derbiju kola--

Partizan je slavio trijumf na banovom brdu u derbiju 36. kola Super lige Srbije protiv Čukaričkog. Crno-beli su do tri boda došli golovima glavom, najpre je Šćekić u prvom minutu savladao Petrovića, a potom je isti učinio i Vujačić, deset minuta pre kraja susreta – 0:2.

Tek što je meč počeo Partizan je poveo. Urošević je ubacio loptu sa strane, a usamljeni Šćekić je glavom u tridesetoj sekundi lako matirao Petrovića – 0:1. Sjajnu šansu crno-beli su imali u 16. minutu, ali je Natho sa desetak metara loše šutirao, pogodio je saigrača iz izgledne pozicije.

Mogao je koji minut kasnije Partizan da duplira prednost, posle ubacivanja Holendera najpre je Šćekić promašio loptu, ona je došla do Miljkovića, koji je sa 18 metara šutirao preko Petrovićevog gola. Zapretio je Čukarički posle odlične akcije i nekoliko razmena pasova u 37. minutu, Jovanović je šutirao sa 18 metara, ali je to bio lak plen za Stojkovića.

U 59. minutu trener domaćih Đorđević u igru je uveo Kajevića umesto Savića, dok je Stanojević u istom trenutku načinio trostruku izmenu, na teren je poslao Lazara Markovića, Sumu i Lutovca, dok je meč bio završen za Jovića, Zdjelara i Natha. Odličnu priliku za izjednačenje Čukarički je imao u 63. minutu, Docić je odlično ubacio loptu iz slobodnog udarca, iskosa sa desne strane, Stevanović je umakao Lutovcu, ali nije uspeo da najbolje zahvati loptu iz neposredne blizine.

Probao je Docić u 78. minutu iz slobodnog udarca, ali je lopta posle njegovo šuta sa 18 metara otišla zamalo iznad prečke Stojkovićevog gola. Deset minuta pre kraja Partizan je duplirao prednost. Lazar Marković je na trenutak ostao usamljen na levoj strani, odlično je centrirao, a Vujačić je glavom zahvatio loptu i preciznim udarcem savladao je Petrovića – 0:2.

Mogao je u 85. minutu, posle drugog kornera na utakmici i ubacivanja Jojića Urošević još jednom da zatrese mrežu Brđana, ali je glavom šutirao pored gola.

Čukarički – Partizan 0:2 (0:1)

Strelci: 0:1 – Šćekić u prvom, 0:2 – Vujačić u 80. minutu. Stadion na Banovom brdu. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Lazar Lukić. Pomoćnici: Dragan Bogićević i Bojan Banović. Žuti kartoni: Stevanović (Čukarički), Jović. L. Marković, Stojković (Partizan).

ČUKARIČKI: Petrović, Docić, Stevanović, Jovanović (od 83. Rakonjac), Kamenović, Mijailović (od 83. Vidosavljević), Drezgić, Savić (od 59. Kajević), Pantić (od 75. Ergelaš), Šapić, Kovač (od 75. Čolović).

PARTIZAN: Stojković, Marković, Vujačić, Natho (od 59. Lutovac), Holender (od 75. Štulić), Zdjelar (od 59. Suma), Šćekić, Miljković, Jojić, Urošević, Jović (od 59. L. Marković).

Novi Pazar 4 : 1 Mladost (L)
Voždovac 4 : 2 Napredak
Čukarički 0 : 2 Partizan
TSC 2 : 1 Javor Matis
Proleter 3 : 0 Radnik
Spartak ŽK 1 : 0 Inđija