Zvezda pobedom zaposela vrh

Zvezdinim omladincima se neprestano nudi prvo mesto, ali ga se oni ne uspevaju dočepati zbog slabih igara u gostima. S toga, danas dolaze na Carevu ćupriju rešeni da prekinu taj negativni niz i od samog početka kreću ofanzivno.

Prvu ozbiljniju priliku je pripremio Nikolašević u 14. minutu, Nikola Mituljikić sa 5 metara nije uspeo da savlada Marunića. Pet minuta kasnije Knežević na petercu upošljava Nikolaševića koji šutira iz prve, ponovo kao pobednik izlazi Marunić. Gol domaćih kao da visi u vazduhu, igrao se 22. minut kada ni Bačanin ne kruniše sa tri metra dobar centaršut Petrovića.

Zvezda najzad postiže pogodak u 29. minutu, Radojević je u srcu šesnaesterca pronašao Nikolaševića, koji je glavom loptu poslao u desni donji ugao, van domašaja izvrsnog Marunića. Posle postignutog gola Petrović, Knežević i Nikola Mituljikić šutiraju iz blizine, Marunić u sva tri slučaja izlazi kao pobednik.

Zatim i Bačanin u 37. minutu izlazi sam ispred golmana, ali kao da ga se uplašio i loptu sa 7-8 metara šalje kraj stative. Golman domaćih se nalazi kao na strelištu, u 41. minutu Stojanović je lepo poslužen od Bačanina, ali biva neprecizan sa 14 metara.

Drugi gol za Zvezdu ponovo postiže Nikolašević iz neposredne blizine u 44. minutu, na asistenciju Nikole Mituljikića. Gosti najzad krunišu terensku dominaciju i na odmor odlaze s pristojnom prednošću.

U nastavku dva gola Zvezde dok dlanom o dlan. Prvo Knežević u 48. minutu na asistenciju Nikolaševića postiže gol sa 14 metara, a dva minuta kasnije Nikolašević postiže het-trik udarcem pod prečku sa 15 metara.

Mogla je i petarda da pukne u 60. minutu, Rakić je sa 12 metara loptu poslao za malo iznad prečke. Za peti gol, a svoj četvrti se postarao Nikolašević minut docnije, lepim lob udarcem sa ivice kaznenog prostora. Zvezda ne prestaje sa napadima, Pirgić u 64. minutu izlazi jedan na jedan sa Marunićem, domaći golman izlazi kao pobednik.

Reviju promašaja nastavlja Stojanović u 73. minutu kada sa dva metra uspeva da promaši čitav gol. Jedini put kad su gosti pripretili je bilo u 85. minutu, Jakovljević je iz slobodnjaka sa oko 22 metra poslao loptu iznad same prečke, pogodivši gornji deo mreže.

Ovom pobedom Zvezda je zasela na vrh tabele, jer je Brodarac ranije danas izgubio kod kuće od Vojvodine 3:2. Marunić se istakao kod domaćih, pored pet primljenih golova odbranio je mnogo teških udaraca, dok je najbolji igrač utakmice petnaestogodišnji Nikolašević sa četiri pogotka i asistencijom. Prvenstvo se nastavlja već u sredu, kada u goste Zvezdi dolazi kruševački Trajal, a Internacional je gost, u poslednje vreme, veoma dobrih Čukaričana.

INTERNACIONAL - CRVENA ZVEZDA 0:5 (0:2)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Đorđić Miloš. POM.SUDIJE: Stanojević Goran i Radoičić Nenad. STRELCI: Nikolašević 29, 44, 50 i 61, Knežević 48.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Bekić i Nurović (Internacional), Lukić (C.Zvezda).

INTERNACIONAL: Marunić, Panić, Vujašević, Cvijović, Sudarikov (Jakovljević), Miljković (Ilić), Mladić, Belin (Borikić), Nenadić, Terzioski (Nurović), Bekić (Đurović).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Radojević, Petrović (Krstić), Leković, Lukić, Ćurić (Vidojević), Stojanović, Knežević (Pirgić), Bačanin (Bačanin), N.Mituljikić (Rakić), Nikolašević.

IMT 1 : 1 Radnički (NB)
Rad 0 : 4 Mladost (L)
Voždovac 2 : 1 Spartak ŽK
Trayal 2 : 3 RFK Grafičar
Internacional 0 : 5 Crvena zvezda
RFK Novi Sad 1921 3 : 1 Čukarički