Kadeti Zvezde lako sa Kragujevčanima

Detalj sa utakmice - foto: H.D. Vujanović

Kadetima Zvezde danas je u goste stigao Apolon 4, momci iz veoma cenjene kragujevačke škole fudbala. Samo što je počeo susret, igrao se 5. minut, Milosavić je postigao gol za Zvezdu iz slobodnog udarca sa 22 metra. Domaći su sjajno otvorili meč, u nastavku dominiraju, a Nikolašević je u 16. minutu oboren u kaznenom prostoru, penal za domaće. Nepisano pravilo da igrač nad kojim je napravljen penal ne treba i da ga izvede, pokazalo se tačnim i ovog puta. Golman gostiju je pročitao udarac i odbranio svoj gol.

Tempo je potom bio slabijeg intenziteta, nastupio je period igre bez dešavanja. Sve do 32. minuta nije bilo promena, a onda Marić sa dva metra ubacuje loptu u prazan gol gostiju na idealan centaršut Milosavića. Gosti su jedini put pripretili preko Krstića u zadnjim sekundama prvog poluvremena, njegov šut sa ivice kaznenog prostora je prohujao pored same stative.

Drugi period igre gosti igraju otvorenije, posle desetak minuta u nastavku Biberdžić je izašao sam ispred Mladenovića, ali je oklevao sa šutem i šansa odlazi u nepovrat. Nikolašević, na drugoj strani, u 63. minutu lepo šutira sa 7-8 metara, golman gostiju je bio dobro postavljen i lako ukrotio udarac.
Kapiten domaćih Nikolašević se najzad u 70. minutu upisao u strelce, savladavši golmana gostiju iz neposredne blizine. Dok dlanom o dlan na semaforu je stajao rezultat 4:0, strelac ovog gola za Zvezdu je centarfor Bubanj u 72. minutu. Posle samo 4 minuta i Rakić se upisao u strelce, divno ga je iz kornera pronašao Nikolašević.

Nikolašević se danas mogao proslaviti, ponovo nije bio dovoljno koncentrisan u 77. minutu kada sa svega par metara ne uspeva da pogodi okvir gola. Odbrana gostiju se raspala, u 82. minutu Miladinović šutira neometan sa 10 metara, Mladenović se istakao odbranom.
Domaći su dali pet, a mogli su još toliko golova i za vikend će biti gosti na Carevoj ćupriji Internacionalu, vršnjacima iz privatne škole fudbala sa Zvezdare, dok Kragujevčani dočekuju Čukarički.

CRVENA ZVEZDA - APOLON 4 5:0 (2:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Jerinić Danilo. POM.SUDIJE: Tubić Njegoš i Jeremić Milan. STRELCI: Milosavić 5, Marić 32, Nikolašević 70, Bubanj 72. i Rakić 76.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTON: Zorić (Apolon 4).
CRVENA ZVEZDA: Marinković, Nedeljković, Marić, Lečić, Vukičević (Graonja), Vidojević (Karišik), Nikolašević, Milosavić (Miladinović), Rakić, Radonjić (Šljivić), Bubanj (Gojkov).
APOLON 4: Mladenović (Savić), Jevtić, Rajević, Lakićević, Ristić, Zorić, Ognjanović (Pantović), Biberdžić, Kostić, Janković (Tošić), Krstić (Vukmirović).

Mačva 0 : 5 Partizan
Vojvodina 2 : 1 Kiker
Zemun 3 : 2 Brodarac
Radnički (N) 1 : 0 Napredak
Čukarički 8 : 3 TSC
Crvena zvezda 5 : 0 Apolon 4