Kruševljani sa igračem manje do tri boda

Čak tri poraza u poslednja četiri kola udaljili su crveno-bele kadete od titule i sada za vodećim Partizanom zaostaju čitavih 11 koraka. U goste im dolaze vršnjaci iz carskog grada Kruševca, koji su nakon pet posnih kola u prošlom savladali kod kuće Grafičar.

U prvih 25 minuta igre, ništa značajno se nije dešavalo, igra se bez i jednog direktnog udarca u gol. Kuriozitet je da su se domaći sedam puta našli u ofsajd položaju, od toga krilo domaćih Stefan Miladinović čak pet. Da li još uvek pod utiskom šokantnog poraza u sredu od Brodarca ili šta već, ali kadeti Zvezde ne liče na sebe.

Prvu iole ozbiljniju akciju domaći izvode u 33. minutu, Milosavić je lucidno izbacio Šljivića, a ovaj se odlučio da lobuje golmana, međutim prebacio je i gol. Uzvratili su gosti samo minut kasnije, Jovanović se odlučio na udarac sa oko 20 metara, loptu je iz rašlji izvadio Marinković sjajnom paradom, kada se prosto sastavio sa gornjom gredom.

Isto to je ponovio i Kotlajić u 40. minutu, ponovo se Marinković bacio kao mačka i loptu iz rašlji poslao u korner. Nakon udarca iz ugla Milićević je glavom loptu prosledio u gol, za vođstvo Napretka 1:0.

Dva minuta kasnije Milosavić je kao na tacni poslužio Bubnja, koji iako sam sa 5 metara ne postiže gol, Marković mu je odbranio nogom. Sve zanimljivo u prvom periodu se desilo u poslednjih 10 minuta i ekipe su na odmor otišle nedorečene, a to se najpre odnosi na domaću.

Pokušao je u pauzi trener domaćih Nikola Mitić izmenama da osveži ekipu, međutim njegovi igrači nikako da probiju dobro postavljen blok gostiju. Tek u 63. minutu crveno-beli prave lepu akciju, Radojević je uposlio Bubnja koji šutira, a na gol liniji Punoševac igra rukom i dobija crveni karton, a domaći penal. Siguran izvođač kaznenog udarca je Radojević.

U 77. minutu penal za goste, Lečić u svom šesnaestercu ruši Milićevića, koji ujedno biva i siguran izvođač. Zvezda ozbiljnu priliku za izjednačenje ima u 86. minutu, Radonjić je šutirao sa 10 metara, a Stošić sa gol linije loptu izbacuje u polje.

Tako je Zvezda nastavila da prosipa bodove, a narednog vikenda gostuje TSC-u, dok Napredak dočekuje četvrtoplasirani Čukarički.

CRVENA ZVEZDA - NAPREDAK 1:2 (0:1)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Milenković Miroslav. POM.SUDIJE: Šoškić Tihomir i Božić Dejan. STRELCI: Radojević 64.min (k.u.) (C.Zvezda), Milićević 41. i 78.min (k.u) (Napredak). ŽUTI KARTONI: Vukičević, Radojević i Bubanj (C.Zvezda), Gajić (Napredak). CRVENI KARTONI: Radojević 90.min (drugi žuti) C.Zvezda), Punoševac 63.min (Napredak).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Nedeljković, Radojević, Stojanović, Vukičević, Lečić, Miladinović (Dimitrijević), Milosavić (Radonjić), Bubanj, Šljivić, Gojkov (Đurić).

NAPREDAK: Marković, Ivković, Punoševac, Dugić (Petrović), Jovanović (Kojić), Milićević (Miljković), Kotlajić, Ristić, Nikolić (Stošić), Gajić (Milenković), Savić.

Mačva 1 : 7 Vojvodina
Zemun 0 : 1 Partizan
Radnički (N) 2 : 0 Kiker
Čukarički 2 : 0 Brodarac
Crvena zvezda 1 : 2 Napredak
RFK Grafičar 2 : 2 TSC