12.04.2021 fkvojvodina.rs

Vošina pobeda i povratak na treće mesto!

Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom "Karađorđu" ekipu Zlatibora rezultatom 2:1 (1:0) u 31. kolu Super lige Srbije. Strelci za Vojvodinu bili su Zukić u 33. i Vukadinović u 77. minutu, dok je jedini pogodak za goste postigao Vukić

Od početka utakmice fudbaleri Vojvodine preuzeli su inicijativu, držali loptu u svom posedu na protivničkoj polovini, ali su prve udarce ka golu uputili tek Simić u 25. i Gemović u 28. minutu.

Ekipi Nenada Lalatovića ofanziva se isplatila u 33. minutu iz prve prave akcije, Bjeković je centrirao sa desnog boka, Zukić je odlično prihvatio loptu na desetak metara i pogodio desni ugao nemoćnog Savića.

Do odlaska na odmor gosti su imali jedan napad, međutim, izostao je bolji udarac sa ivice šesnaesterca, pa je golman Vukliš bio bez mnogo posla u prvom poluvremenu. Dominaciju „stare dame“ u prvih 45 minuta potvrđuje i statistika od pet udaraca ka golu, i nijedan pokušaj gostiju.

U drugom poluvremenu domaći tim je nastavio da drži loptu u svom posedu i da drži goste daleko od opasne zone. Tempo igre je pomalo opao i izuzev izblokiranog pokušaja Zukića na isteku časa igre, gotovo  da nije bilo većih uzbuđenja. Dva minuta kasnije Simić je imao najozbiljniji pokušaj posle pogotka u prvom poluvremenu, ofanzivac Voše je iz dobre pozicije šutirao preko gola.

U 63. minutu Zlatibor je iz svog prvog udarca u okvir gola došao do izjednačenja. Vukić je prihvatio loptu iskosa sa desne strane i sa ivice šesnaesterca preciznim udarcem od stative savladao Vukliša – 1:1.

Nenad Lalatović je momentalno reagovao izmenom, uveo je Miljana Vukadinovića umesto Dejana Zukića i povratnik posle duže pauze, odmah je uputio oštar udarac kroz peterac, ali je lopta završila u gol autu.

Nastavila je Vojvodina da napada, u 70. minutu Simić je bio u naletu kroz sredinu, Stamenković ga  je oborio žestokim startom i zaradio žuti karton, ali je tako zaustavio verovatno opasnu situaciju pred golom Savića. Ubrzo je Simića na terenu zamenio i mladi Kabić, što je bio znak za dodatnu ofanzivu, koja se isplatila u 77. minutu.

Posle duge akcije i nekoliko dodavanja oko šesnaesterca Zlatibora, Stojković je pogodio stativu sa dvadesetak metara, na odbijenu loptu naleteo je Vukadinović i pogodio za novo vođstvo „stare dame“.

Vojvodina je do kraja uspela da sačuva prednost za povratak na treće mesto na tabeli sa 63 osvojena boda.

Vojvodina: Vukliš – Bjeković, Bralić, Maksimović, Đorđević – Drinčić, Stojković – Zukić (od 65. Vukadinović), Simić (od 74. Kabić), Gemović (od 86. Kokanović) – Mrkaić.

Zlatibor: L. Savić – Sević (od 46. Petronijević), Stamenković, Sudar, Miloradović od 82. Hairlahović), Vukić, Denić, Momčilović, Janjić (od 68. Bogićević), Živanović (od 46. Jezdimirović), Lambulić.

Izvor: fkvojvodina.rs

Rad 3 : 2 Novi Pazar
Vojvodina 2 : 1 Zlatibor
Inđija 1 : 0 OFK Bačka
Radnik 1 : 2 Metalac
Javor Matis 1 : 5 Crvena zvezda