Zmajevi ostali bez vatre

Voždovac, nakon reprezentativne pauze, bije možda presudnu bitku sa Mačvom kad se tiče opstanka u ligi. Pobedom bi osim tri boda profitirao udaljavanjem od opasne zone, a u slučaju bilo kog drugog rezultata mnogo toga bi ostalo otvoreno. Što se tiče Mačve, mišljenja sam da joj spasa nema i da je već prvoligaš!

Nakon uvodnih minuta i ispitivanja snaga, Hajdin u 9. minutu propušta da realizuje stopostotnu šansu za Zmajeve sa par metara udaljenosti. Gordić mu je hrabro ušao u šut i uspeo da sačuva svoj gol. U narednom periodu bezidejna igra obe ekipe, ispod nivoa ranga u kojem se ekipe takmiče, sa puno grešaka u primopredaji lopte i neuspešnih individualnih pokušaja.

Bez uzbuđenja pred golovima je sve do 41. minuta, kada je najzad viđena prava akcija, Stanisavljević odigrava  povratnu Purtiću na 18 metara, ovaj šutira iz prve, nekih pola metra iznad gola. Dva minuta kasnije Mačvin čuvar mreže sjajnom paradom brani šut Stanisavljevića sa oko 20 metara. Kao da su igrači domaćih rešili da u zadnjim minutima prvog dela ipak postignu pogodak, Stojčev u 44. minutu šutira jako sa 15 metara, ponovo se odbranom istakao Gordić. Gosti umalo ne kažnjavaju propuste domaćih, Mihajlović u poslednjim sekundama prvog dela šutira sa 12 metara, lopta odlazi tik iznad prečke, na odmor se otišlo bez golova.

Kako je završeno prvo, tako je krenulo i drugo poluvreme, uzbuđenjima. U 49. minutu Arsić je lepo odigrao petom do rezerviste Jankovića, ovaj šutira sa 13-14 metara i kada je Gordić već bio savladan, na dva metra ispred gol crte se isprečio half Kremenović i sačuvao mrežu netaknutom. Mnogo više žara i energije vidimo kod domaćih u nastavku, odbrana gostiju se povija pod naletima Zmajeva, a onda u 56. minutu umalo iznenađenje posle brze kontre gostiju. Ortiz je Ćirkoviću odigrao dobar pas, a ovaj  se u odsudnom trenutku spetljao, pa je golman Krunić pravovremenom intervencijom otklonio opasnost.

U 59. minutu Hajdin se ponovo našao u stopostotnoj prilici ovog puta nakon centaršuta Lasickasa. Međutim, njegov udarac glavom sa 8 metara je završio iznad okvira gola. Lepa akcija je viđena i u 66. minutu. Hajdin je povukao loptu sa svoje polovine, zatim odigrao dupli pas sa Stanisavljevićem i kad se našao sam na nekih 10 metara od gola šutirao svojom slabijom desnom nogom, pokraj gola. Potom su za dva minuta viđene dve lepe šansa za domaće. Prvo Arsićev šut sa 13 metara brani Gordić, a zatim i minut kasnije Stoisavljevićev udarac sa 10 metara golman Mačve uspešno zaustavlja. U tim trenucima se činilo da je gol gostiju začaran.
Mnogo bolja igra Zmajeva u nastavku, šansa za šansom. Igrao se 79. minut Nišić divno proigrava Avrića, a ovaj ne časeći šutira sa ivice kaznenog prostora, za malo pored gola. Voždovac baš nema sreće danas, Arsić je u 87. minutu uputio prizeman šut sa 16 metara, lopta završava na stativi, a isti igrač sa istog mesta ponovo gađa u gredu u 92. minutu, time odlazi i poslednja nada da se danas osvoje sva tri boda i overi pobeda iz Niša u prethodnom kolu.

Sa ovim bodom Voždovac ima 37 i ostaje na 11. mestu, dok je Mačva sa 21 bodom na pretposlednjem mestu na tabeli. U sredu je na programu 30. vanredno kolo, Voždovac gostuje u Subotici, dok Mačvi u Šabac stiže Mladost iz Lučana.

VOŽDOVAC - MAČVA 0:0

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Radaković Nikola. POM.SUDIJE: Minić Milan i Minić Srđan. ŽUTI KARTONI: Purtić i Milović (Voždovac), Mijailović i Mihajlović (Mačva).
VOŽDOVAC: Krunić, Milović, Stojčev (Janković), Nišić, Gajić, Stanisavljević (Milosavljević), Stoisavljević, Purtić (Avrić), Arsić, Ivezić (Lasickas), Hajdin.
MAČVA: Gordić, Kremenović, Tripković, Subotić, Ortiz (Marković), Mihajlović (Trimanović), Dabić (Pejović), Mijailović, Ćirković, Adamović, Knežević.

Vojvodina 1 : 0 Novi Pazar
Inđija 1 : 0 Rad
Radnik 2 : 1 Zlatibor
Javor Matis 1 : 1 OFK Bačka
Partizan 3 : 0 Metalac
Napredak 1 : 4 Crvena zvezda