Seničani projahali kroz Požarevac

U 18. kolu KMF Seničani iz Aranđelovca, predvođeni trenerom Miroslavom Maksimovićem - Spirom, su napravili veliko iznenađenje pobedivši favorizovanog domaćina u Požarevcu. Aranđelovčani su bili hendikepirani ne igranjem pet prvotimaca, ali su ipak izvojevali pobedu rezultatom 7:6.
Nakon uvodnih desetak minuta igre bez golova, gosti su došli u vođstvo preko Jovanovića u 11. minutu. Potom je usledio pravi šok za Požarevac, Bogdanović u 16. i ponovo Jovanović minut kasnije, dovode goste u vođstvo od 3:0. Počasni pogodak u poslednjem minutu prvog poluvremena je postigao Pajić, ostavivši kakvu takvu nadu domaćima za drugo poluvreme.
Nastavak je počeo burno, Tešić je u 22. minutu ponovo odveo goste na tri gola razlike. Igra je dobila na dinamici, domaći prvo smanjuju u 26. minutu preko Stankovića, da bi Jovanović u 27. i Petrović u 28. minutu doveli goste u, tada se činilo, nedostižnu prednost 6:2.
Smanjena rotacija gostiju i umor su doveli do pada koncentracije, tako da Požarevljani u razmaku od sedam minuta postižu četiri gola i izjednačuju rezultat. Kada se očekivao potpuni preokret na scenu stupa lucidni dribler Nikola Jovanović, postiže svoj četvrti gol na utakmici u 38. minutu i gosti opet vode, sada 7:6.
Do kraja susreta nije bilo promena, čak ni kada su Seničani u zadnjem minutu ostali sa igračem manje zbog isključenja Bogdanovića. Igrom su se istakli četvorostruki strelac Jovanović i bravurozni golman Pajević koji je i pored šest primljenih golova, odbranio sijaset teških šuteva domaćih igrača. Ovom pobedom Aranđelovčani su, iako novajlije u ligi, pokazali da su prijatno osveženje Treće lige Zapad.

POŽAREVAC - SENIČANI 6:7 (1:3)

SALA: SC Požarevac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Majstorović Marko i Stojadinović Nikola. STRELCI: Pajić 20. i 31.min, Stanković 26.min, Lepojević 29.min, Drakulić 33.min i Živadinović 36.min (Požarevac), Jovanović 11, 17, 27. i 38.min, Bogdanović 16.min, Tešić 22.min i Petrović 28.min (Seničani). ŽUTI KARTON: Jovanović (Seničani). CRVENI KARTON: Bogdanović 40.min (drugi žuti).
POŽAREVAC: A.Krstić, Lepojević, Pajić, Drakulić, Jeremić - rezerve: F.Krstić, Todorović, Novaković, Živadinović, Milovanović, A.Stanković,  Gostojić, Mirković, O.Stanković.
SENIČANI: Pajević, Petrović, Bogdanović, Tešić, Jovanović - rezerva: Marković.

Požarevac 6 : 7 Seničani
RB 6 : 6 Župski rubin
Kragujevac Wild Boars 11 : 4 SFU Leposavić
Smederevo 11 : 3 Raška
Partenon 7 : 0 Oplenac
Kosjerić 4 : 2 Zlatar 033