Pobeda Voše protiv Javora

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Javora rezultatom 2:0 (2:0), u 26. kolu Super lige Srbije. U meču koji je odigran bez prisustva gledalaca na „Karađorđu“, strelci za Vošu bili su Gemović u devetom i Zukić u 30. minutu.

Voša je povela iz prve prilike na meču i to već u devetom minutu. Gemović je iskoristio dobar pas u prazan prostor, došao do lopte i potom sa oko sedam-osam metara iskosa poslao loptu u mrežu.

Nova šansa je usledila u 15. minutu, kada je Gemović dobro centrirao sa leve strane, a Zukić uputio udarac glavom sa samo dva-tri metra, ali je Lazović odbranio. Međutim, u 30. minutu, „stara dama“ je preko Zukića ipak udvostručila vođstvo.

Čović je odigrao odličan pas u šesnaesterac Javora, gde je pravovremeno utrčao Zukić i preciznim udarcem sa oko 11-12 metara iskosa povisio prednost svog tima.

Samo tri minuta kasnije, Voša je imala novu fantastičnu priliku i to tako što je, nakon kornera za Javor, Bojić poslao loptu na polovinu gostiju, gde je do nje prvi stigao Gemović, izašao sam ispred Lazovića i šutirao, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative.

U drugom poluvremenu, igra se odvijala uglavnom na sredini terena, bez izrazitih prilika na gol. Javor je do ozbiljnije šanse za pogodak došao tek 85. minutu, kada je najpre Dukur šutirao sa oko četiri metra, Vukliš je odbranio, a potom je udarac uputio i Rušević, ali je lopta otišla nekoliko centimetara iznad prečke.

To je ujedno bila poslednja prilika na meču, pa je Vojvodina tako ostvarila važnu pobedu u nastavku borbe za plasman na evropsku scenu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Vukliš – Andrić, Bralić, Devetak, Đorđević – Drinčić, Stojković (od 79. Bjeković) – Zukić (od 62. V. Simić), Čović (od 84. Maksimović), Gemović – Bojić (od 79. Mrkaić).

Javor: Lazović – Jevremović, Dukur, Nikolić (od 63. Zvekanov), Luković (od 76. Balabanović) – Maričić, Šćepanović (od 63. Ibrahim), Pavišić (od 46. Jevtić), Ostojić – Ilić (od 80. Rušević), Dimitrijević.

Novi Pazar 2 : 1 Spartak ŽK
Mačva 3 : 1 Proleter
Radnički (N) 2 : 0 TSC
Crvena zvezda 2 : 0 Čukarički
Metalac 2 : 1 Voždovac
OFK Bačka 1 : 1 Mladost (L)