OFK Bečej 1918 i Bajša igrali kao da je prvenstvena utakmica

Pred golom gostiju: Igralo se kao daje prvenstvena utakmica - foto: V. Jankov

Bez obziira što je u pitanju bila prijateljka utakmica, srpskoligaš sa Tise i vojvođanski ligaš Bajša igrali su sve vreme kao da je reč o prvenstvenoj utakmici. Puno trčanja, snažnih startova, izglednih prilika i na kraju po jedan gol na svakoj strani je epilog takvog poimanja pripremih utakmica.

Bečejci su bolje otvorili utakmicu i već u drugom minutu Koboljski je iz „slobodnjaka“ sa dvadesetak metara uzdrmao prečku, tri minuta kasnije Nijemčević je iz povoljne pozicije šutirao za malo kraj gola, a u 12. minutu je Tomčićev udarac glavom golman Damjanović efektno odranio. A onda stiže kazna za promašaje. Dejan Rahić je odlično ubacio u vatru visokog Šaviju, koji je pretrčao odbranu domaćih i kraj istrčalog golmana Milovanova poslao loptu u mrežu za 0:1. To je ohrabrilo goste iu 18. minutu Šavija je proigrao Kaluđerovića,koji je obišao golmana, ali je mladi Preradov uspeo da izbije loptu sa gol linije. Do odlaskana odmor Kobiljski je još jedanput uputio snažan šut, ali je Damjanović izbio loptu van terena. Pravo uživanje u prvom poluvremenu završeno je šutem Marjanovića iz blizine, ali i odbranom Milovanova.

U nastavku je bilo manje prilika, ali ritam nija opao. Pravda je ispoštovana u 77. minutu, kada se, posle centaršuta Kobiljskog s desne strane, kod druge stative najbolje snašao Damjan Todorović i glavom loptu smestio za konačnih 1:1.

OFK Bečej – Bajša   1:1  (0:1)

Bečej: Pomoćni teren s veštačkom podlogom Gradskog stadionakraj Tise. Bez gledalaca. Sudija: Đoka Simendić (Mol). Strelci: 0:1 Šavija u 14, 1:1 D. Todorović u 77. minutu.

OFK Bečej 1918: Milovanov, Milin, Vorgučin, D. Todorović, Preradov, Tutnjević, Mastilo, Kobiljski, Tomčić, Nijemčević, Ilić. Igrali su još: Nađ, Jakovljević, Tatić, Ostojić, Jelić, Kopre, Tišma, Tomić, Mitrović.

Bajša: Damjanović, Der, Krivokapić, Manojlović, Vujošević,  Boroš, Dej. Rahić, Kaluđerović, Tresiglavić, Marjanović, Šavija. Igrali su još: Batori, Rušak, Dar. Rahić, Žomberi, Babi.

Obilić 0 : 5 Krila Krajine
Mladost (BP) 1 : 1 Mladost (T)
Tekstilac 3 : 1 Njegoš
Mladost APA 1 : 1 Bačka (P)
Tavankut 2 : 1 Hercegovac
ČSK Pivara 1 : 4 Bajša