Blamaža Liverpula, pobjede Vest Hema i Evertona

Fudbaleri Brjatona šokirali su liverpul na ''Enfildu'' u 22. kolu Premijer lige. Brajton je slavio sa 1-0 i nanio drugi uzastopni domaći poraz Liverpulu.

Nekako je Liverpul od starta bio usporen. U prvom poluvremenu nije bilo golova. U nastavku šok ga domaće. Golom Alzatea, Brajton dolazi do 1-0. Probali su domaći na sve načine da dođu do bar boda ali nisu uspjeli.

Do nove pobjede došao je Vest Hem. Vest Hem je kao gost savladao Aston Vilu sa 3-1. Golovima Sučeka i Lingarda, gosti su poveli sa 2-0. Votkins je vratio nadu domaćima da bi Lingard drugim golom potvrdio pobjedu gostiju.

Do gostujuće pobjede došao je i Everton. Oni su sa 2-1 savladali Lids. Sigurdson i Klavert-Luin donijeli su gostima 2-0 a utješni gol za domaće dao je Rapfinja.