30.12.2020 zlatiborpress.rs

Pobeda Zlatibora nad Slogom za kraj godine

Košarkaši Zlatibora pobedili su Slogu rezultatom 94:85 kod kuće u zaostaloj utakmici 14. kola Košarkaške lige Srbije. Ovim trijumfom čajetinska ekipa je zatvorila 2020. godinu i trenutno u prvenstvu ima učinak od 10 pobeda i tri poraza na trećem mestu.

Zlatibor je posle više od mesec dana odigrao utakmicu u svojoj dvorani u Čajetini i nakon vojvođanske turneje gde su izgubili od Vršca i Tamiša a savladali Vojvodinu, na domaćem parketu su došli do 10. pobede u prvenstvu. Posle odličnog šuterskog izdanja u prvoj četvrtini, čajetinski tim je imao i 20 poena prednosti u prvom poluvremenu, ali su se igrači kluba bogate tradicije rezultatski vratili u nastavku i prišli na poen zaostakta. Dalje od toga nisu mogli nakon takmičarske pauze i bez dva igrača zaražena koronavirusom, a Zlatibor je u poslednjoj četvrtini rešio pitanje pobednika.

Najbolji meč u sezoni odigrao je Dušan Kutlešić upisvši 28 poena sa 11 pogodaka iz 17 pokušaja iz igre uz osam skokova, šest asistencija i pet ukradenih lopti. Dvocifrene poenterske učinke imali su i Adrija Marjanović sa 15 poena i Nikola Pavlović sa 14.

U Slogi su najefikasniji bili Uroš Mirković sa 25 poena i Slaven Čupković sa poenom manje, a kombinovano su ubacili 18 od 29 šuteva iz igre. Nekadašnji igrač Zlatibora Miroslav Radić postigao je 14 poena uz sedam skokova. Zanimljivo je da su Kraljevčani u prvih 12. kola čak osam puta igrali u gostima, pa im lakši raspored u nastavku uliva optimizam iako trenutno imaju tri pobede i devet poraza.

Meč protiv tima iz Kraljeva odlično je otvoren, domaći su u prvih 10 minuta ubacili svih pet šuteva za tri poena, protok lopte je bio dobar, realizacija napada sigurna i ubrzo se došlo do dvocifrene razlike, a posebno je raspoložen bio Kutlešić sa 14 poena. Na početku druge četvrtine čajetinski tim je došao do najveće prednosti od 20 razlike (39:19), Ipak, Sloga je uspela da se pregrupiše jer je iskoristila greške u napadu i promašaje Zlatibora koji ne nastavlja u dobrom šuterskom ritmu već u drugoj četvrtini ima učinak 0/7 za tri poena. Posle prvih 20 minuta bilo je 46:38 za domaće.

Dobra igra Sloge nastavila se i u trećem periodu i najviše zahvaljujući dobroj igri iskusnog centarskog tandema Čupković – Mirković dolazi do samo jednog poena zaostatka (58:57). Iako su gosti imali priliku i da povedu, igrači Strajina Nedovića su zadržali vođstvo. Naterali su protivnika na izgubljene lopte, pogrešna dodavanja i promašene šuteve, a sa druge strane Papić postiže svoje prve poene na meču i sa dve trojke ponovo donosi osetniju prednost Čajetincima. Upravo se pravi Čajetinac Joksimović istakao veoma bitnim poenima (ukupno ih je postigao sedam) posle ofanzivnog skoka, Pred poslednju četvrtinu Zlatibor je vodio sa 73:66.

Akcija i ideja u igri Sloge je ponestajalo, činilo se da se javljaju i nervoza, umor, problemi sa ličnim greškama, a Zlatibor sve to koristi da poonovo dođe do dvocifrene razlike. Kutlešić se ponovo ističe poenima, a u bitnom momentu i Vorkapić pogađa trojku i osvajanje novih bodova više nije bilo ugroženo.

Zlatibor ima 10 pobeda i tri poraza i pri vrhu je tabele iza Mladosti koja ima skor 12/1 i Vojvodine sa 11/3. Naredni meč Zlatibor igra u utorak, petog januara protiv Dinamika u Čajetini, a i to je nadoknada prethodno odloženog susreta zbog slučajeva koronavirusa.

Zlatibor – Sloga 94:85 (33:17, 13:21, 27:28, 21:19)

Dvorana: Sportski centar Čajetina, sudije: Matić, Krstić, Ilić.

Zlatibor: Protić 9, Ostojić, Kutlešić 28 (8sk, 6as), Marjanović 15, Joksimović 7 (6sk), Milovanović, Mitrović, Riznić 6, Vorkapić 3 (5as), Papić 8, Stanojević 4, Pavlović 14 (5sk).

Sloga: Petrović, Spasojević, Radić 14 (7sk), Mirković 25, Šević, Čupković 24, Vujović, Tomašević 7, Savić, Sidiki, Matović 6 (6sk), Samojlović 6 (5 as).

Izvor: zlatiborpress.rs

Dynamic 84 : 81 OKK Beograd
Metalac 63 : 76 Sloboda
Pirot 73 : 75 Mladost