Nišlije do pobede nakon mesec i po dana

Pod vođstvom novog trenera Vladimira Gaćinovića niški Radnički je pobedio na Banjici domaći Rad. Nakon mesec i po dana od poslednje pobede od 1:0 nad Partizanom, usledila su 4 poraza u prvenstvu i 1 u kupu. Kiša i jaka košava su dosta uticali na igru, lopta se puno brže kretala nego inače, kako po travi tako i kroz vazduh, pa je bilo teško iskontrolisati je i odigrati tačne pasove.

U prvom poluvremenu su zabeležene dve prilike pred golom gostiju i jedna ispred gola domaćih. Prvo je Rad pripretio u 9. minutu. Posle udarca iz ugla najviši u skoku je Ciger, sa 6 metara je pogodio spoljni deo mreže. Nišlije uzvraćaju u 26. minutu kada Đuričković iz slobodnog udarca sa strane gađa srce šesnaesterca, lopta je izbijena do Bjeličića, koji šutira oštro po zemlji sa 17 metara kraj same stative. U 33. minutu Radivojević je na drugoj strani uputio udarac sa preko 20 metara u rašlje, golman Kojić se istakao paradom izbacivši loptu u korner.

Radnički ulazi odlučnije u nastavku, ima loptu više u nogama i terensku inicijativu, a prvu priliku za vođstvo propušta u 65. minutu. Đuričković se lepo namestio i  sa petnaestak metara gađao gornji ugao gola domaćih, Kahriman lepom paradom hvata ˝živu˝loptu. Agilni Đurković u 69. minutu šalje dobar pas ka Nemanji Kojiću, koji je u međuvremenu ušao u igru, on sa 13-14 metara šutira spoljnom, ali loptu zahvata nedovoljno dobro da bi ona pronašla svoj put u mrežu. Najzad u 76. minutu gosti krunišu jednu šansu i preko rezerviste Stoiljkovića dolaze do gola. Gavrić je prošao po levoj strani i uputio sjajan centaršut, tako da je Stoiljkoviću preostalo samo da poturi nogu i sa nekoliko metara pogodi cilj.

Radnički u 79. minutu ostaje sa 10 igrača, jer je zbog drugog žutog kartona opravdano isključen ratoborni Bjeličić, a Rad daje sve na napad ne bi li makar izjednačio, stvaraju, međutim i propuštaju da realizuju tri dobre prilike do kraja utakmice. Neprecizni su bili Jovanović u 81. sa ivice kaznenog prostora i Novaković u 83. minutu sa ivice vratarevog prostora, a šut Kovačevića sa desetak metara u 87. minutu golman gostiju refleksno brani i tako donosi svom timu velika 3 boda. Sledećeg vikenda u 18. kolu ˝Građevinari˝ u derbiju začelja gostuju Mačvi, dok Radnički na Čairu dočekuje nepredvidivi Zlatibor.

RAD - RADNIČKI (NI) 0:1 (0:0)

STADION: Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Minaković Nenad. POM.SUDIJE: Olajoš Nađ Matija i Harmat Atila. STRELAC: Stoiljković 76.min (Radnički Ni). ŽUTI KARTONI: Novaković, Blažić, Trninić i Radivojević (Rad), Pantelić (Radnički Ni). CRVENI KARTON: Bjeličić 79.min (drugi žuti) (Radnički Ni).
RAD: Kahriman, Đorić, Gazivoda (Busnić), Jovanović (Trifunović), Novaković, Ciger, Blažić, Radivojević (Tučević), Đurić, Trninić, Radunović (Kovačević).
RADNIČKI (NI): M.Kojić, Stevanović, Bjeličić, Gavrić, Aksentijević, Momčilović, Đuranović (N.Kojić), Ćirković, Petrović (Stoiljković), Pantelić, Đuričković (Dašić).

Mladost (L) 3 : 2 Novi Pazar
Napredak 3 : 1 Voždovac
Partizan 1 : 0 Čukarički
Javor Matis 1 : 2 TSC
Radnik 2 : 0 Proleter
Inđija 3 : 4 Spartak ŽK