ABA liga: Neubedljiva Zvezda slavila u Kopru

Košarkaši Crvene zvezde šestom pobedom zadržali su maksimalan učinak na Jadranu ali prikazana igra može da zabrine sve u redovima srpskog šampiona.

Odlukom Obradovića, za večerašnju utakmicu, u sastavu nije bilo Lojda i Davidovca ali to se u prvoj četvrtini nije osetilo s obzirom da su naši košarkaši rafalnom paljbom preko Ročestija, Dobrića i O’Brajanta ubedljivo rešili prvi period u svoju korist-28:14. Primorska je u nastavku zaigrala nešto bolje  pre svega zahvaljujući dobrom skoku na poluvremenu se otišlo sa podnošljivom razlikom po domaćina – 48:39.

Međutim, od starta drugog poluvremena viđena je potpuno drugačija slika koja je bacila senku na Zvezdin trijumf. Našim košarkašima je stao šut za tri poena dok je Primorska zatvorila prilaze reketu što je našu ekipu uvelo u nervozu i uticalo na totalnu impotentnost u napadu, što je podsetilo na susret sa Bajernom u Minhenu od petka. Primorska je strpljivo s druge strane topila prednost Zvezde da bi na nešto više od šest minuta pre kraja meča, košem Radulovića domaćin prišao na samo tri poena zaostatka -66:69. Ipak, prisebnost je u tim momentima sačuvao Volden koje je, najpre, poenima sa linije slobodnih bacanja, potom i ukradenom loptom te pogođenom trojkom vratio Zvezdi rezultatski komfor i mogućnost da beѕ veće drame privede ovaj susret kraju.

U redovima Zvezde najbolji su bili Ročesti sa 16 (4/4 za tri poena, 5 as), Dobrić sa 16 (4/10 za tri poena), Volden sa 15 (10/10 sl.bacanja) i O’Brajant sa 13 poena. Zvezda je zabeležila 25 timskih asistencija dok je potpuno podbacila na skoku. Domaćin je nadskakao našu ekipu zabeleživši čak 12 skokova u padu dok su naši igrači zabeležili samo 5 ofanzivnih skokova dok je odnos u ukupnom broju skokova iznosio 36:24 za domaćina.

Treba reći da je prve minute za naš tim u ovoj sezoni zabeležio Aleksa Uskoković i ostavio pozitivan utisak. Osim agresivne igre u odbrani oličene u dve ukradene lopte, zabeležio je i 5 poena i jednu asistenciju te pokazao Obradoviću da mu može i u budućnosti davati minutažu.

Koper Primorska - Crvena zvezda 72:84 (14:28,24:21,22:16,12:19)

Koper Primorska: Durnik 14, Rojc 12,  Kastrati 10, Radulović 8, Macura 17, Nemanič 3, Vončina 8, Šuster, Flerin, Hrabar. Trener: Andrej Žakelj.

Crvena zvezda: O’Brajant 13, Ročesti 16, Hol 3 (7 as),Volden 15, Uskoković 5,  Lazić, Rit 4, Dobrić 16, Simonović 2, JAgodić-Kuridža 1, Kuzmić 3, Teri 6. Trener: Saša Obradović.