Kopaonik lako do tri boda protiv ekipe iz Kušiljeva

U derbiju 13. kola Zone "Zapad" Kopaonik je bio domaćin ekipi Kušiljeva. Domaći fudbaleri su sve dileme na meču rešili već u prvih pola sata igre. Od početka utakmice fudbaleri Kopaonika su počeli da diktiraju terensku inicijativu koju su sredinom prvog perioda igre krunisali golom. Domaći su poveli u 25. minutu golom Vukojevića na asistenciju Čukuranovića. U 30. minutu Kopaonik je duplirao prednost kada je u šesnaestercu gostiju oboren Nikolić, a glavni sudija Miloš Milenković je bez trunke razmišljanja pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne je bio Živanović za 2:0.

U drugom poluvremu domaćin je nastavio sa napadima ka golu gostiju. Šansu za postizanje pogotka u 59. minutu je imao Nikolić, ali je šutirao daleko preko gola gostiju. Fudbaleri Kopaonika su u 77. minutu imali odličnu priliku da uvećaju prednost, kada je posle odličnog prodora Živanović loptu gurnuo u prostor, a Vukojević utrčava i za korak kasni, pa je odbrana gostiju reagovala i loptu izbacila iz svog kaznenog prostora. Gostujuća ekipa Kušiljeva za 90 minuta igre nije imala ni jednu ozboljniju priliku na meču za postizanje pogotka, niti jedan ozbiljniji šut prema golu domaćih. Gosti su se bunili u  nekoliko navrata na odluke glavnog sudije Miloša Milenkovića koji je sa svojim pomoćnicima odsudio veoma dobro ovaj meč.

Kopaonik posle ovog meča ostaje na prvom mestu Zone "Zapad" sa 34 boda osvojena boda, tri više od ekipe Meševa koje je neočekivano igrala  nerešeno kao domaćin sa ekipom Levča 1:1.

Kopaonik - Kušiljevo 2:0 (2:0)

Brus - Gradski Stadion. Sudija: Miloš Milenković (Niš). Strelci: Vukojević 25. i Živanović u 30. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Burgić (Kopaonik), Lukuć, Tanasijević, Aritanović (Kušiljevo).

KOPAONIK: Maksimović, Burgić (Vukajlović), U.Knežević, N.Knežević, N.Vidojević, Čukuranović, Nikolić, Vilimonović (M.Vidojević), Vukojević, Ignjaović, Živanović.

KUŠILJEVO: Jug, Jevtić, Simić, Lukić, Tanasijević, Aritanović (A.Todorović), Živković, Popović, Milić, D.Todorović, Gojković.