Trojka omladinaca protiv Trajala, pogađali Grgić, Drezgić i Nikolić

Trojka omladinaca protiv Trajala, pogađali Grgić, Drezgić i Nikolić-DarioGrgić,LukaNikolić,UrošDrezgić-

Čukarički je slavio pobedu u meču 16. kola Omladinske lige Srbije protiv Trajala – 3:0. Belo-crni su pobedu obezbedili u drugom poluvremenu, rivala ja nečao Dario Grgić u 62. minutu, devet minuta kasnije pogodio je Uroš Drezgić, a konačan rezultat postavio je Luka Nikolić u 81. minutu.

Prvu veliku priliku Čukarički je imao posle uigrane akcije iz kornera, centaršut je išao na drugu stativu, Drezgić je natrčao na loptu i glavom šutirao preko gola Trajala u 30. minutu. Prethodno su domaći imali još nekoliko dobrih pokušaja, ali je odbrana Kruševljana ukrotila sve udarce vršnjaka sa Banovog brda.

U 32. minutu slobodan udarac sa leve strane za Brđane, Ergelaš je ubacio loptu u srce šesnaesterca, ona se odbila do Drezgića, koji je ovoga puta pokušao nogom, ali ponovo nije bio precizan. Probao je i Golijanin, posle kornera u 40. minutu, ali je i on glavom šutirao poreg gola gostiju.

Sjajnu priliku domaći su imali u 48. minutu, Ergelaš je šutirao, golman Trajala je pogledom ispratio loptu, koju je ipak sa gol-linije izbio kapiten gostiju Anđelković. Terensku inicijativu Čukarički je realizovao u 62. minutu, posle sjajnog prodora i centaršuta Petkovića sa desne strane na loptu je natrčao Dario Grgić, kojem nije bilo teško da je ubaci u tada već praznu mrežu – 1:0.

Posle primljenog gola Kruševljani su zaigrali nešto otvorenije, ali su bili bezopasni po gol besposlenog Kožula. Do kraja meča, domaći su sa još dva pogotka obezbedili trijumf. Najpre se posle kornera odlično snašao Drezgić, koji je nogom sa šestmetara ubacio loptu u mrežu rivala – 2:0, a u 81. minutu, takođe posle ubacivanja iz ugla, najviši u skoku bio je Luka Nikolić – 3:0.

Čukarički – Trajal 3:0 (0:0)

Strelci: 1:0 – Grgić u 62, 2:0 – Drezgić u 71, 3:0 – Nikolić u 82. minutu. Stadion BASK-a na Carevoj ćupriji. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Pavle Tomić. Žuti kartoni: Nikolić (Čukarički), Milosavljević (Trajal).

ČUKARIČKI: Kožul, Rogan, Kadijević, Petković, Drezgić, Nikolić, Grgić (od 81. Pejčić), Ajdar (od 77. Gašić), Golijanin (od 70. Milivojević), Ergelaš (od 81. Denić), Radić (od 46. Miladinović).

TRAJAL: Nedeljković, Đaković, Anđelković, Jovanović (od 52. Marković), Sokolović (od 62. Stević), Stevanović, Miloševac (od 77. Zdravković), Dimitrijević, Milosavljević, Stojanović (od 52. Đokić), Čolović.

Radnički (NB) 1 : 3 Mladost (L)
Spartak ŽK 2 : 1 IMT
RFK Grafičar 0 : 1 Rad
Crvena zvezda 1 : 1 Voždovac
Čukarički 3 : 0 Trayal
Radnički (N) 2 : 0 Internacional