Kadeti Zvezde jedva probili bunker Bačvana

Aktuelni šampion Kadetske lige Srbije je od samog starta bio dominantniji, sa apsolutno većim posedom lopte, dok su se gosti opredelili isključivo na odbranu svog gola. Zvezdini mladići su stvorili sijaset prilika, ali ih i propustili, redom Vidojević, Nikolašević, Mijatović, Bubanj i ponovo Nikolašević. Odbrana gostiju je uspešno odolevala, a jedini udarac ka golu su uputili pred kraj poluvremena, šut Balaša je završio pored gola.

Trener domaćih Stojčevski je izmenama u pauzi pokušao da prodrma ekipu i poboljša realizaciju, ali ponovo njegovi igrači propuštaju obilje prilika. Prednjačili su Mijatović, Marić i Radonjić, sve do 60. minuta kada je bunker gostiju pao iz penala. Half TSC-a, Adamović je nesmotreno startovao u svom kaznenom prostoru na Mijatovića i sudija se nije dvoumio. Siguran izvođač najstrože kazne je bio Nikolašević.

Zvezda nastavlja sa napadima, a samo 2 minuta kasnije Šljivić propušta da poveća vođstvo. Tempo je potom opao kao da su domaći bili zadovoljni minimalcem. U 85. minutu u jednom duelu je povređen Miladinović, a pošto su bile izvršene sve izmene Zvezda do kraja igra sa igračem manje. Međutim to njenim igračima ne smeta, Nikolašević je u 88. minutu uputio centaršut, Balaš nespretno zahvatio loptu i smestio u svoj gol za konačnih 2:0. Ovom pobedom Zvezda ostaje u samom vrhu tabele, dok se TSC nalazi na pretposlednjem 19. mestu.

CRVENA ZVEZDA - TSC 2:0 (0:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Bakić Uroš. POM.SUDIJE: Obradović Nikola i Hrutka Marko. STRELCI: Nikolašević 60.min (k.u.) i Balaš 88.min (a.g.) (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Svilar, Adamović i Viola (TSC).
CRVENA ZVEZDA: Vojvodić, Mitić, Vukičević, Marić, Stojsavljević (Savić), Vidojević (Lečić), Mijatović, Lolić (Radonjić), Bubanj (Miladinović), Šljivić (Gojkov), Nikolašević.
TSC: Ralić, Marić, Bošnjak (Vajagić), Balaš, Adamović, Viola (Ileš), Šćepović (Fodor), Svilar, Mijailović (Holo Nađ), Perišić (Nađpal), Preradov.

Mačva 1 : 4 Rad
Teleoptik 5 : 3 OFK Vršac
Mladost (L) 2 : 0 Real Niš
Spartak ŽK 1 : 1 Internacional
RFK Grafičar 3 : 0 Apolon 4
Crvena zvezda 2 : 0 TSC