22.05.2012 Vinko Janković

Polumaraton Sombor 2012: Atila Varbiro po drugi put pobedio

Proteklog vikenda Sombor je bio domaćin jednoj od najstarijih polumaratonskih manifestacija kod nas i na tridesetitrćoj trci dugoprugaša učešće je uzelo preko dvestotine učesnika iz šest zemalja iz okruženja U organizaciji ARK SOMARATON iz Sombora i uz pomoć brojnih sponzora ova tadicionalna trka polumaratonaca, trčana po veoma toplom i sparnom vremenu, po prvi puta na novoj stazi,a najuspešniji je bio član atlatskog kluba Baja iz Mađarske, ATILA VARBIRO koji je trku završio sa vremenom 1,13,47 i to je njemu bio drugi trijumf zaredom, jer je i prošle godine kroz cilj prošao kao pobednik. Sa nešto manje od šest minuta zaostatka, drugo mesto pripalo je ove godine NEBOJŠI MILENKOVIĆU iz Mokrina kod Kikinde, a njegovo prolazno vreme je 1,19,30 što je za 27 sekundi bolje od trećeplasiranog, i dugogodišnjeg pobednika Somborskog polumaratona (11 puta) ZDRAVKA MIŠOVIĆA iz Kule. U konkurenciji dama, najuspešnija je bila MARIJANA ČEGAR-LUKIĆ sa vremenom 1,27,45 odma iza nje na drugom mestu bila je Pančevka KSENIJA BUBNJEVIĆ sa vremenom1,28,59, a MILENA GAVRILOV iz Novog Sada, kao treća ostvarila je vreme 1,29,23. Trku je završilo 186 učesnika, najuspešnije je organizator nagradio plaketama i novčanim nagradama a svi učednici ,koji su istrčali zahtevnu stazu dobili su medalje. Pored polumaratona organizovana je i trka zadovoljstva u dužini od 1700 metara ulicama Venca i trka najmlađih , "Pužića" na deonici od dvesta metara a MILOJE ANDRIĆ iz Beograda, rođen davne 1931 godine bio je najstariji učesnik i on je stazu istrčao u vremenu od 2 sata 43 minute i 50 sekundi.