28.09.2020 V. Jankov

Stojković postigao četiri gola

Futsaleri Tise iz Novog Bečeja

Poraz u komšijskom derbiju nije ostavio dubok trag kod Novobečejaca, jer su već na gostovanju u Ivanjici pobedili rezultatom 6:5 (3:1). Već u prvom poluvremenu se videlo da će Banaćani igrati na pobedu, jer su golovima Stojkovića, Celina iz kaznenog udarca sa šest metara i Guberinića vodili sa 3:1. Međutim, imali su peh da je Letić isključen, a golman Ćurčić povređen.

Upravo u tome su domaći videli svoju šansu i silovito krenuli u nastavku utakmice, što im se rezultatski isplatilo, jer su okrenuli vodu na njihovu vodenicu. Pet minuta pre kraja na semaforu je bilo 5:3 za Ivanjicu. Nije Novobečejcima ostalo ništa drugo do da rizikuju i igraju bez golmana. Protiv komšija iz Bečeja nedelju dana ranije im nije uspelo, ali u Ivanjici jeste. Debitant Stojković je postigao het-trik i okrenuo rezultat na konačnih 5:6.

Tisa je igrala u sastavu: ĆURČIĆ, LETIĆ, GUBERINIĆ 1, CELIN 1, ČIČIĆ, Andrić, Zokić, Tomić, Stojković4. Dobra vest je da povreda Ćurčića nije ozbiljnije prirode.

- Dobio sam nezgodan udarac i posle par dana sve će biti u redu. Kolega Andrić je preuzeo odgovonost i odlično obavio svoj deo posla. Ovo su velika tri boda za našu ekipu, jer će malo ko pobediti u Ivanjici, rekao nam je po povratku iz Ivanjicegolman Zoran Ćurčić.

Pravi izazov za futsalere Tise sledi u narednom kolu, kad dočekuju vodeću ekipu na tabeli Palež iz Obrenovca, koja je u prva dva kola zabeležila isto toliko pobeda.

SAS 2 : 2 Banjica
Bečej 2003 5 : 1 Zufo
Ivanjica 5 : 6 Tisa
Palež 4 : 2 Leskovac
Jastrebac 3 : 0 Forum
Loznica Grad 2018 7 : 0 Metalac Kolorado