Bačkogradištanci rešili u svoju korist i treći derbi

Radost Gradištanaca posle trijumfa protiv Petrovčana

Lider vojvođanskog "severa", Vojvodina iz Bačkog Gradišta, zabeležila i treću pobedu protiv prvih pratioca na tabeli. Posle Čelarevaca i Apatinaca, trijumfovali su i u derbiju protiv Petrovčana. Da su bili iole skoncentrisaniji pred golom gostiju, pobeda bi bila izražena ubedljivijim rezultatom. Petrovčani su dobro trčali, bili ravnopravni u posedu lopte, ali nisu potvrdili epitet najefikasnije ekipe u ligi.

Na vođstvodomaćina nije se dugo čekalo. Vinović je u 16.minutu idealno izveo udarac iz ugla, a Bojan Đekić bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu za 1:0. Dva minuta kasnije, Stojaković je bio u prilici, ali je šutirao kraj gola. U 27. minutu šansa utakmice. Vinović je proigrao Pelengića, ovaj izbio sam ispred golmana i onda šutirao preko njega i prečke. Desetak minuta kasnije štoper Marković sa brojem 3 na dresu šutirao je sa tri metra kraj gola!? Isti igrač je u 44. minutu opet bio u petercu gostiju i glavom uputio udarac, a lopta je pogodila stativu.

U nastavku se prva prava prilikaizrodila u 62. minutu. Bratislav Jelić je prošao po desnoj strani i uputio dobar centaršut, Vinović je poluvolejem šutirao, golman odbio do Dabižljevića, a ovaj sa desetak metara pogodio stativu. Tri minuta kasnije Milovanov je morao da intereveniše na gol liniji, a u 67. minuti je zaustavio dobar žut Ožvata. Neizvesnost oko rezultata prekinuo je golman gostiju Igor Lenja, koji je promašio loptu, bolje reći idealno je poslužio Bratislava Jelića, koji je materijalizovao „poklon“ svojim osmim pogotkom za konačnih 2:0.

Vojvodina - Mladost (BP)  2:0  (1:0)

Bačko Gradište. Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Bez gledalaca: Sudija: Nemanja Kuzmanović (Vrbas) 8. Strelci: Đekić u 16. i B. Jelić u 82. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Milovanov i N. Ćulum (Vojvodina), Jakuš,Šproh,Stanić,Ivetić i Đaković (Mladost).

Vojvodina: Milovanov 7, B. Ćulum 6,5 (od 65. N. Ćulum -), Marković 7, Bilbija 7 (od 50. D. Jelić 7), Preradov 7, Đekić 8 (od 71. Mesaroški -), Vinović 7,5 (od 71. Stefanov -), Dabižljević 7,5, Pelengić 7, B. Jelić 7,5, Vranješ 7.

Mladost (BP): Lenja 5, Šproh 6, Jakuš 6, Beronja 6, Kavčić 6, Stanić 6 (od 68 Stojisavljević -), Brajković 6 (od 46. Zorić 6), Ožvat 6,5, Kanja 6, Stojaković 6 (od 68. Fabri -), Ivetić 6 (od 46. Đaković 6).

Obilić 0 : 4 Hercegovac
Bajša 2 : 1 Bačka (P)
Vojvodina (T) 1 : 3 Njegoš
OFK Vrbas 4 : 2 Mladost (T)
Crvenka 2 : 1 Krila Krajine
Vojvodina (BG) 2 : 0 Mladost (BP)