Čačani se gostili na Novom Beogradu

Dva tima iz sredine tabele su ušli u utakmicu različitog raspoloženja. IMT je u sredu slavio u Žarkovu, dok je Borac u Čačku doživeo poraz od Grafičara. Gosti su bili bolji u polju sve do 20-25 metara od gola IMT-a gde su svi njihovi napadi bivali zaustavljani.  Na drugoj strani IMT je stvorio par dobrih prilika koje nije uspeo da realizuje. Najpre Zorić sa desetak metara u 10. minutu neometano šutira visoko iznad gola, a na sredini prvog poluvremena, u 24. minutu, Lučić se oslobodio svog čuvara i uputio udarac sa ivice šesnaesterca, golman gostiju je bio na mestu.

Domaći u nastavku ulaze odlučnije sa namerom da overe bodove iz Žarkova i veliku priliku propuštaju već u 49. minutu. Lazović se najbolje snašao u gužvi i iz blizine pokušao da savlada Maslarevića, međutim ovaj je bio uspešniji. Posle početne inicijative domaćih, Borac se polako oslobađa pritiska, a Kijevčanin iz jednog brzog kontranapada šutira sa 15 metara, pravo u dobro postavljenog Blagojevića. U istom minutu na suprotnoj strani terena Peralović se našao sam na 3 metra, ali je loptu slabo zahvatio glavom te je ona bila lak plen za golmana gostiju.

Nastavlja se obostrano otvorena igra i šanse se ređaju pred oba gola. Ponovo Kijevčanin izlazi sam na nekih 12 metara od gola IMT-a, šutira snažno, Blagojević interveniše nogom i šalje loptu u korner. U 79. minutu dolazi na red IMT, Džinović je odigrao do Markovića koji hvata volej sa penaltika, međutim biva neprecizan.

Trenutak odluke se zbio u 84. minutu. Tešić je odigrao dupli pas sa Kijevčaninom koji ga je ostavio samog na 8 metara od gola, a ovaj kraj nemoćnog Blagojevića loptu poslao u gol. Tako je Borac uspeo da materijalizuje svoju otvorenu igru u poslednjih dvadesetak minuta. IMT je na kraju mogao do boda samo 3 minuta kasnije, ali posle udarca iz ugla Zorić glavom sa 5 metara prebacuje gol.
Ovom pobedom su se Čačani iskupili za poraz na svom terenu u prethodnom kolu, dok su ˝Traktoristi˝ gostoljubivi domaćini, imaju već 3 poraza kod kuće iz 5 odigranih utakmica. Narednog vikenda IMT igra lokalni derbi u Zemunu, dok ˝Zebre˝ dočekuju u Čačku Piroćance.

IMT - BORAC 0:1 (0:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Srećković Marko. POM.SUDIJE: Tubić Njegoš i Govedarović Aleksandar. STRELAC: Tešić 84.min (Borac). ŽUTI KARTONI: Ovusu, Kuveljić i Bajić (Borac).
IMT: Blagojević, Zorić, Marković, Glišić, Stefanović (Gojković), Lukić (Lazović), Radojičić, Arsić (Terzić), Lučić (Đuričković), Džinović, Bajić (Peralović).
BORAC: Maslarević, Obradović, Radosavljević, Kuveljić, Ratković (Tešić), Đorđilović (Savić), Kijevčanin, Ovusu, Obuovi, Bajić, Pešić (Milekić).

Dinamo 0 : 1 GFK Jagodina
Železničar (P) 2 : 1 Budućnost
GFK Dubočica 1 : 0 Trayal
Sloga (K) 3 : 1 Kolubara
Radnički (SM) 0 : 1 Loznica
RFK Grafičar 1 : 0 Zemun