Pukla čivija na brdu

Od samog početka Mačva se zabunkerisala i grčevito branila. U prvih 45 minuta nije uputila nijedan udarac na gol Čukaričkog koji je prvo poluvreme odigrao u laganom ritmu sa 50 posto svojih mogućnosti.

Birmančević u 7, Šapić u 13 i Pantić u 34. minutu imaju lepe prilike da domaće dovedu u vođstvo, ali ih ne koriste. Posle udarca iz ugla koji je izveo Pantić u 35. minutu, Ostojić je sa 6 metara glavom poslao loptu u mrežu za zasluženo vođstvo. Rezultatom 1:0 je i završeno prvo poluvreme.
Mačva je u drugi deo ušla odvažnije, ali sve što je uspela je da sa distance uputi par šuteva na gol domaćih, a prvi udarac u okvir gola je imao Dabić u 49. minutu, šutiravši sa 18 metara pravo u naručje dobro postavljenog Petrovića.

Igrao se 53. minut kada je Birmančević prošao po krilu i asistirao Kajeviću za drugi pogodak domaćih. Potom Kamenović u 56, Pantić u 57. i Vidosavljević u 70. minutu upućuju udarce ka golu Gordića iz veoma povoljnih prilika, ali se mladi golman gostiju istakao intervencijama.
Birmančević se lucidnim driblingom na malom prostoru u 73. minutu oslobodio svog čuvara Dabića i loptu preko istrčalog Gordića poslao u mrežu. Tu nije bio kraj mukama raštimovanoj odbrani Šapčana. Posle kornera u 85. minutu Ostojić je, kao i kod prvog gola, lepo odreagovao i glavom uputio loptu u sam donji ugao, Gordić se istakao paradom. Konačnih 4:0 u poslednjim trenucima utakmice postavio je Endiaje kada je nakon centaršuta Ćirkovića glavom savladao nemoćnog gostujućeg golmana.

Ovom pobedom se Čukarički popeo na treće mesto na tabeli, odmah iza vodećih Zvezde i Partizana, dok Mačva zauzima poslednju 20. poziciju. Sledećeg vikenda Čukarički gostuje u Subotici, a Mačva dočekuje Voždovac.

ČUKARIČKI - MAČVA 4:0 (1:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Nikolić Bojan. POM.SUDIJE: Dimitrijević Marko i Minić Srđan. STRELCI: Ostojić 35.min, Kajević 53.min, Birmančević 73.min i Endiaje 90.min (Čukarički). ŽUTI KARTONI: Rakonjac i Ostojić (Čukarički).
ČUKARIČKI: Petrović, Rakonjac (Endiaje), Kamenović, Kajević, Savić (Vidosavljević), Ćirković, Ostojić, Pantić (Šarić), Šapić (Tošić), Birmančević (Nikčević), Lukić.
MAČVA: Gordić, Ivić, Obrovac (Knežević), Ortiz (Šušnjar), Marković, Dabić (Pejović), Mijailović, Dukić, Zukanović (Trimanović), Ristivojević, Božić (Vujčić).

Proleter 1 : 0 Novi Pazar
TSC 3 : 0 Spartak ŽK
Čukarički 4 : 0 Mačva
Voždovac 5 : 0 Radnički (N)
Mladost (L) 0 : 4 Crvena zvezda
Napredak 1 : 2 Metalac