Kopaoniku sva tri boda u derbiju sa Moravom 1918

U derbiju 6. kola Zone "Zapad" ekipa Kopaonika je bila domaćin ekipi Morave 1918 iz Ćuprije koju je savladala rezultatom 2:1. Već u 16. minutu  mogli su gosti da povedu, ali na veoma  dobro dodavanje Dželatovića Mitaković je šutirao pored gola. U 23.  minutu Knežević šutira glavom ali pogađa spoljni deo mreže. Morao je sudija Manojlović da, da žuti karton igraču  gostiju kada je laktom u lice udaren Ignjatović, kome je rasečena usna pa je morao da izađe van igre da mu se ukaže pomoć. Domaćin je poveo u 27. minutu kada je odlični Bučić centrirao sa leve strane, u šesnestercu se najbolje snalazi Vidojević koji loptu glavom šalje iza leđa golmana gostiju za 1:0. U 29. minutu se desila sporna situacija, kada je glavni arbiter svirao veoma diskutabilan penal za goste.

Loptu je prihvatio Dželatović, a Živanović ga obara van kaznenog prostora, dok je sudija  Manojlović to drugačije video i pokazao na belu tačku. Po mišljenju  domaćih igrača čini se da je Dželatović prevario glavnog sudiju i doneo poklon penal svom timu. Siguran realizator i izvođač  najstrože kazne bio je Mitaković. U prvom poluveremenu vredno pažnje je bio šut Čukuranović u 39. Minutu,  ali njegov udarac glavom završava u rukama golmana Dinića.

U drugom  poluvremenu tačnije u 52. Minutu, slobodan udarac za domaću ekipu izveo je Živanović, posle čijeg šuta se lopta od stative odbila u gol, pa je Dinić bio primoran da po  drugi put vadi  loptu iz svoje mreže. Od 67. minuta domaćin je igrao sa igračem manje potšo je  Planiničić zbog povlačenja Dželatovića morao ranije u svlačionicu. I gosti su završili meč sa  igračem manje, jer je Ćosić zbog drugog žutog (crveni) kartona završio utakmicu. Do kraja meča nije više bilo povoljnih prilika ni sa jedne strane za promenu rezultata.

Brus - Gradski Stadion, Sudija: Miloš Manojlović (Jagodina). Strelci: Vidojević 27. i Živanović u 52. minutu za Kopaonik i Mitaković u 29. Minutu za Moravu 1918.

KOPAONIK: Maksimović, Planiničić, Bučić, Knežević, Vidojević (od 71. minuta Vilimonović), Čukuranović, Nikolić, Đorđević (od 71. Minuta Burgić), Vukojević (od 89. Minuta Vukajlović), Ignjatović (od 90. minuta Popović), Živanović.

MORAVA 1918: Dinić, Ćosić, Marinković, Kopričanjec, Ristić, Mikić, Petrović (od  60. minuta Milojević), Đurić, Todorović, Mitaković, Dželatović.