Potiski drugoligaški derbi pripao Bečejcima

Golub na parketu između Čičića i Guberinića - foto: V. Jankov

Bačvani su se u premijernom kolu ove sezone punom merom revanširali Banaćanima za debakl u minuloj sezoni. Razlika je u tome što su ovoga puta obe ekipe dale svoj maksimum, a briljirali su golmani Andrić sa 17 i Vadaski sa 15 odbrana. Konačnih 5:2 je previsok rezultat, uz napomenu da su Bečejci posednja dva gola dali  kada je rival igrao bez golmana u želji da sa igračem više anulira deficit od jednog gola.

Dugo je uprvom poluvremeu trajalo nadmudrivanje na sredini terena i stiče se utisak da su Bečejci bili opasniji po gol, ali je Andrić bio nesavladiv. I kako to u sportu obično biva, stigla ih je kazna za promašaje. Prvo je Tomčić u 12. minutu, posle solo prodora i asistencije Guberinića, otvorio seriju golova, a četiri minuta kasnije Tomić je, nakon što je Guberinić izveo slobodan udarac, glavom sproveo loptu u mrežu.

Nastavak je bio uraganski. Za 40 sekundi Bečejci su postigli dva gola i anulirali vođstvo domaćina. Već u 17.sekundi nastavka Golub je uspešno prošao i šutirao, Andrić odbio, a Novaković rutinski, dok je golman bio na parketu, prebacio loptu u mrežu. Igrao se tek 57. sekund nastavka, a Korać je snažnim šutem izjednačio na 2:2. Isti igrač je materijalizovao odličnu akciju, koju je započeo omaleni Arđelan, i od tada se igralo fajterski, ali golmani nisu dozvolili promenu rezultata.

Novobečejci su posledlja tri minuta igrali bez golmana u želji da imaju igrača više u polju. To je vrlo riskantno i ovoga puta ne da im nije uspelo, nego su primili još dva gola. Sve u svemu, zaslužena pobeda Bečejaca, koji su, u odnosu na minulu sezonu, igrali mnogo čvršće i, na kraju krajeva, efikasnije.

Tisa - Bečej 2003  2:5  (2:0)

Novi Bečej: Sportska dvorana SRC „Jedinstvo“. Bez gledalaca. Sudije: Nebojša Panić (Beograd) 8, Vladan Radulović (Vinča) 8. Strelci: 1:0 Tomčić u 12, 2:0 Tomić u 16, 2:1 Novaković u 21, 2:2 Korać u 21, 2:2 Korać u 25, 2:4 Novaković u 39, 2:5 Golub u 40. minutu. Žuti kartoni: Vinović, Pelengić i Celin (Tisa), a trener Šošo (Bečej). Nagomilavanje prekršaja: Tisa 10 (5+5), Bečej 8 (4+4). Igrač utakmice: Sava Vadaski (Bečej 2003).

Tisa: ANDRIĆ (17 odbrana) 8, ČIČIĆ 6,5, TOMIĆ 7, GUBERINIĆ 7,5, CELIN 7, Ćurčić -, Tomčić 7,5, Zokić -, Ikrašev -, Pelengić 6, Stojanov -, Vinović 6.

Bečej 2003: VADASKI (15 odbrana) 8, NOVAKOVIĆ 8, GOLUB 7,5, KORAĆ 8, BODONjI 7,5, Novakov -, Marinković -, Mačiženski 6,5, Arđelan 7, Kobiljski -, Dražić 7, Arvaji 6,5, Pokrajac 6,5, Ćulum -.

Loznica Grad 2018 4 : 4 SAS
Metalac Kolorado 4 : 2 Jastrebac
Forum 2 : 6 Palež
Leskovac 3 : 2 Ivanjica
Tisa 2 : 5 Bečej 2003
Zufo 4 : 3 Banjica