Fenjer više ne sija na Banjici

Fenjeraš je na Banjici dočekao osmoplasirani Javor rešen da zabeleži drugu pobedu. Ušli su srčano u meč i imali inicijativu veći deo prvog poluvremena. Agilni Đurić je u 10. minutu izveo veoma dobro slobodan udarac sa oko 25 metara gađajući sam ugao, golman Javora Lazović se izvio koliko je dug i izbacio loptu u korner.
Gosti ne koriste sjajnu priliku u 13. minutu. Posle udarca iz ugla Tanko je tukao glavom sa 4 metra i uspeo da promaši gol. Đurić u 20. minutu ponovo šutira na gol gostiju, lopta udara nekoga u odbrani i dolazi do Živkovića koji se našao na 8 metara oči u oči sa Lazovićem, šutira snažno, ali pravo u njega.
Posle 25. minuta ritam utakmice opada, bez značajnijih događanja pred golovima na obe strane i na odmor se otišlo sa najnepopularnijim rezultatom.
Igrao se 52. minut u nastavku i u nemogućnosti da bliže priđu golu Javora, koji je sve prilaze znalački zatvorio, Trifunović je opalio sa preko 20 metara i pogodio prečku. Gosti uzvraćaju 5 minuta kasnije, Piščević je lepo pronašao usamljenog Lukovića na 7-8 metara od gola, njegov šut Marković brani nogom.
Najznačajniji detalj na utakmici se zbio u 74. minutu. Prekombinovali su se igrači Javora u zoni odbrane, Zogović je oduzeo loptu i odmah uposlio slobodnog Lazarevića, koji ne čekajući šutira sa petnaestak metara u samo ćoše za vođstvo domaćih. Do kraja je Rad uspešno sačuvao vođstvo, a u 3. minutu nadoknade bivši Zvezdin omladinac Novaković je mogao i da ga poveća. Sa 12-13 metara šutira snažno, ali zamalo preko gola.
Rad ovom pobedom beži sa dna i prepušta fenjer Radniku iz Surdulice kod kojeg gostuje u narednom 9. kolu, dok Javor igra kod kuće sa novajlijom Zlatiborom.

RAD - JAVOR MATIS 1:0 (0:0)

STADION: Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Ostraćanin Stanko. POM.SUDIJE: Pašajlić Milan i Mikalački Ivan. STRELAC: Lazarević 74.min (Rad). ŽUTI KARTON: Pavišić (Javor Matis).
RAD: Marković, Jovanović, Novaković, Miličković, Busnić, Lazarević, Zogović (Radunović), Milutinović, Živković (Trifunović), Stojsavljević, Đurić.
JAVOR MATIS: Lazović, Jevremović, Jevtić, Piščević, Nikolić (Mladenović), Luković, Maričić, Šćepanović (Rušević), Pavišić, Zvekanov (Radivojević), Tanko (Sević).

Novi Pazar 1 : 0 Inđija
Vojvodina 2 : 0 Radnik
Rad 1 : 0 Javor Matis
Zlatibor 0 : 1 Partizan
OFK Bačka 0 : 0 Napredak
Metalac 1 : 1 Mladost (L)