Mitrova dva gola nedovoljna, Zaha šokirao ''svoje'', Nketia heroj

Fudbaleri Lidsa upisali su pobjedu u drugom kolu Premijer lige. Oni su na ''Elan Roudu'' savladali Fulam sa 4-3.

Lids je sjajno otvorio susret te je pogotkom Košte došao do 1-0. Na 1-1 izjednačio je Aleksandar Mitrović iz jedanesterca. Do kraja prvog poluvremena, Lids je ponovo poveo. Strijelac je bio Klih iz jedanesterca. U nastavku susreta, Lids golovima Bamforta i Košte dolazi do 4-1. Ipak, gosti se nisu predali te su golovima Rida i Mitrovića smanjili na 4-3. Međutim, za potpuni povratak nisu imali snage pa je tim Marsela Bijelse upisao pobjedu.

Fudbaleri Kristal Palasa šokirali su Mančester Junajted na ''Old Trafordu''. Golom Tausenda, Palas je poveo u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu, Palas je došao do 3-0. Oba gola dao je bivši igrač Junajteda, Vilfred Zaha. Do kraja susreta samo je Van de Bek smanjio na 3-1.

U poslednjem susretu dana, Arsenal je kao domaćin savladao ekipu Vest Hema. ''Topdžije'' su povele golom Lakazeta da bi u završnici prvog poluvremena Antonio pogodio za 1-1. Arsenal se mučio u nastavku ali je u završnici susreta golom Nketie došao do vrijedne pobjede.

Everton 5 : 2 West Bromwich Albion
Leeds United 4 : 3 Fulham
Manchester United 1 : 3 Crystal Palace
Arsenal 2 : 1 West Ham United
Southampton 2 : 5 Tottenham Hotspur
Newcastle United 0 : 3 Brighton
Chelsea 0 : 2 Liverpool
Leicester City 4 : 2 Burnley