Radnički ubedljiv u Senti - savladao TSC za prvi trijumf u gostima u sezoni

Nišlije sada imaju bilans od pet pobeda i dva poraza; foto: Vanja Keser

Šta su najavili, to su i učinili fudbaleri Radničkog u Senti - postigli su gol u samoj završinici prvog poluvremena i tako preuzeli kontrolu nad utakmicom, pa su u nastavku rezultat samo učinili ubedljivijim. Iznenadio ih je penal u nadoknadi vremena, ali nije i pokvario slavlje - pobedili su TSC sa 3:1.

Niškoj ekipi ovo je bila prva pobeda u gostima ove sezone, pošto su prethodno izgubili u Beogradu od Crvene zvezde i Subotici od Spartaka.

Prvi strelac za Radnički bio je Dušan Stoiljković, u 45. minutu. Na 0:2 povećao je Nemanja Kojić u 72. minutu, dok je konačnih 0:3 u 81. minutu postavio fudbaler koji je pre tri nedelje stigao na "Čair" i kome je ovo bio debi u dresu Radničkog Uroš Đuranović.

I kada je delovalo da je sve gotovo i da će se niški sastav "prošetati" kroz Sentu, sudija je svirao penal u 5. minutu nadoknade. Nenad Lukić ga je preveo u prvi i jedini gol za ekipu iz Bačke Topole u ovom meču.

Sa nova tri boda (ukupno 15), Nišlije su se popele na 3. poziciju na tabeli, s tim što Vojvodina koja ima bod manje, kao i Partizan i Mladost iz Lučana koji imaju po tri boda manje još nisu odigrali svoje mečeve 7. kola.

Sledeće kolo na programu je narednog vikenda, a u njemu Radnički čeka još jedan težak zadatak - ugostiće Čukarički.

Spartak ŽK 1 : 1 Novi Pazar
Proleter 0 : 0 Mačva
TSC 1 : 3 Radnički (N)
Čukarički 1 : 3 Crvena zvezda
Voždovac 4 : 0 Metalac
Mladost (L) 2 : 1 OFK Bačka
Napredak 1 : 1 Zlatibor
Partizan 3 : 0 Rad